Черно море загуби от Добруджа с 0:3 втората си контрола

...

Добруджа тресна здраво Черно море, Курьор пропусна дузпа

Черно море загуби от Добруджа с 0:3 втората си контрола за деня. Мачът се игра на стадион " Младост " във Варна. Гостите откриха резултата още в 9-минута, а гола осъществя Иван Цачев. В 27-та минута Добруджа можеше да удвои преднината си, само че след удара на Христиан Казаков отляво топката мина настрана от вратата. В 32-та минута Мехди Букаси засече топката с глава след центриране от корнер, само че ударът бе слаб и вратарят на гостите Димитър Илиев улови. В 41-та минута Иван Цачев стреля рисково диагонално, само че вратарят на Черно море Иван Дичевски мазета топката. При последвалия корнер Христиан Казаков засече с глава топката и я насочи към близката греда, само че топката мина на сантиметри настрана.

В 57-та минута Добруджа удвои задатъка си. Денис Кадир се възползва от неточност на вратаря Иван Дичевски, който изпусна топката, овладя я и вкара на опразнената врата за 2:0. В 59-минута Илиан Капитанов пропусна да вкара нов гол за гостите, след отлична интервенция на вратаря та Черно море Иван Дичевски. В 63-та минута гостите вкараха трети гол, като негов създател още веднъж стана Денис Кадир. В 80-та минута съдията отсъди дузпа за Черно море за нарушаване против Матиас Курьор. Потърпевшият застана зад топката, само че вратарят на гостите Димитър Илиев съумя да избави. Последната инспекция на " моряците " преди началото на новото състезание е в събота против Локомотив (Горна Оряховица).