Черно море загуби гостуването си на ЦСКА-София от 19-ия кръг

...

Черно море завърши годината със загуба от ЦСКА

Черно море загуби гостуването си на ЦСКА-София от 19-ия кръг на efbet лига с 0:2. Двубоят на стадион " Българска войска " в столицата мина под непрекъснат снеговалеж. Срещата бе последната на " моряците " за 2021 година След нея отборът е на трето място в класирането с 32 точки. Това бе и завършек на серията от 11 мача без загуба на " зелено-белите ".

Домакините откриха резултата в 20-ата мин., когато Яник Вилдсхут центрира в наказателното поле, Йоан Байи стреля към вратата, топката се отби във вратаря Иван Дюлгеров, само че срещна тялото на Мартин Дичев и влезе в мрежата на Черно море. Второто попадение падна в последната минута на първото полувреме. Байи центрира в наказателното поле, където Жорди Кайседо с глава порази мрежата. Страничният арбитър подвигна флага си за засада, само че след намесата на ВАР голът бе приет.
През втората част " моряците " пробваха да стигнат до попадение, само че нямаха шанс. Първо Леандро Андраде бе изведен по левия фланг и центрира в наказателното поле. След падение на футболист на домакините Евгений Сердюк стреля мощно, само че в тялото на защитник. Малко по-късно Пабло Гарсия насочи мощен удар, само че топката мина над горната греда. В 76-ата мин. реферът отсъди дузпа, само че след ревизиране на обстановката посредством ВАР, анулира решението си.
ЦСКА:25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов (90+2 - 28. Пламен Гълъбов), 2. Юрген Матей - к, 20. Карол Метс, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон, 24. Карло Мухар, 11. Хамза Чатакович (64 - 15. Тибо Вион), 30. Яник Вилдсхут (89 - 17. Бисмарк Чарлс), 7. Йоан Баи, 9. Жорди Кайседо (64 - 14. Калоян Кръстев)
Резерви: 1. Густаво Бусато, 28. Пламен Гълъбов, 16. Асен Дончев, 15. Тибо Вион, 10. Георги Йомов, 14. Калоян Кръстев, 17. Бисмарк Чарлс
Треньор: Стойчо Младенов

Домакините имаха съществени искания за дузпа в 76-ата минута. Калоян Кръстев бе изтърван от отбраната на " моряците ", като останал очи в очи с Иван Дюлгеров бе спънат от Влатко Дробаров. Никола Попов незабавно уточни бялата точка. Ситуацията бе прегледана с ВАР, само че по този начин и не се стигна до решение, което принуди основния арбитър да прегледа самичък ситуацията. След консултацията Попов анулира наказателния удар.

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов (46 7. Родриго Вилела), 28. Влатко Дробаров, 32. Мартин Дичев, 27. Даниел Димов, 71. Васил Панайотов (89 14. Калин Георгиев), 23. Пабло Гарсия, 9. Евгений Сердюк (72 20. Зе Гомеш), 17. Велислав Василев (80 18. Мартин Милушев), 15. Леандро Андраде
Източник: petel.bg