Черно море (Варна) продължава успешната си серия, след като постигна

...

Черно море победи Хебър като гост

Черно море (Варна) продължава сполучливата си серия, откакто реализира минимална победа с 1:0 като посетител над Хебър (Пазарджик) в 25-ия кръг на efbet Лига.

Резервата Атанас Василев вкара единственото попадение в срещата, с цел да усили позитивните страсти в тима, продължаващи и след отстраняването на ЦСКА в шампионата за Купата на България.

С този триумф черноморци събират 42 точки на 6-ото място и дърпат с 4 пред Славия, който е непосредствен преследвач за място в плейофа за купата. Хебърци са на предпоследното 15-о място с 16.

Срещата беше формален дебют за новия треньор на пазарджиклии Любослав Пенев, който пое тима от Владимир Манчев и в паузата за мачовете на националните тимове изигра две контроли.

Първата опция в мача беше за домакините, които сътвориха добра офанзива посредством Георги Търтов, който подаде на Октай Хамдиев. Крилото от Шумен стреля, само че край лявата греда на вратата, защитавана от Дюлгеров. Само след три минути и Черно море сътвори голова опция, само че ударът на Велислав Василев от 12-13 метра попадна в тялото на бранител и излезе отвън наказателното поле.

В 35-ата минута Хебър още веднъж беше покрай гол, като още веднъж Октай Хамдиев стреля рисково, само че над вратата. Венсан Марсел влезе към наказателното поле и подаде на дясно за 23-годишния флангови нападател.

Гостите от Варна започнаха по-активно второто полувреме и първата заплаха беше за тях, само че Александър Василев не съумя да нанесе акуратен удар и Дебърлиев избави вратата на пазарджиклии. Три минути по-късно домакините сътвориха късмет, само че Дюлгеров избави удара на Търтов, а по-късно и добавката на Серано.

В 64-ата минута Александър Василев излезе на нова добра позиция, откакто навлезе от ляво към средата на терена. Той съумя да продължи към Исмаил Иса, чийто удар обаче стана лесна задача за Стефан Цонков от Хебър.

В 78-ата минута появилият се като запаса Атанас Илиев вкара първото си попадение в шампионата от игрова обстановка, откакто досега се разписваше все от дузпи. Даниел Димов пресира Георги Вълчев, хебърци изгубиха топката и не реагираха съответно. Алекс Фернандес видя дупката в зоната сред линиите и подаде там, Атанас Илиев се усети първи, избяга от персоналния си надзирател и самичък против вратаря Дебърлиев я прокара в мрежата за 0:1.

В 87-ата минута хебърци сътвориха най-хубавата си офанзива и би трябвало да съжаляват, че опитният Георги Вълчев от 7-8 метра не съумя да улучи рамката на Дюлгеров. Търтов стартира офанзива от ляво, изсипа на десния фланг, откъдето топката беше върната от резервата Лорен Маружин към точката за дузпа. Вълчев обаче не беше акуратен. Две минути по-късно появилият се като запаса Николай Златев опита шанса си, то вратарят Дебърлиев мазета топката в ъглов удар.