Черно море Тича завърши с победа участието си в приятелския

...

Черно море Тича записа победа в последния си мач от Черноморските игри по баскетбол

Черно море Тича приключи с победа присъединяване си в приятелския шампионат по баскетбол от Черноморските игри, който се организира във Варна. В последната си среща „ моряците “ победиха тима на Шумен с 86:80, като отборът на символичните домакини съумя да стопи повече от 15 точки, само че не съумя да открадне успеха на варненци.

За спечелилите с дабъл-дабъл приключи Мартин Йорданов – 23 точки и 10 битки, а Къртис Джоунс вкара 15 точки. Джъстин Хокайда приключи мача с дабъл-дабъл - 11 точки и 15 битки, а Ивайло Тонев бе най-резултатен за Шумен с 32 точки, а Браян Камерон записа 21 точки.

Турнирът бе извоюван от отбора на, който записа три триумфа в трите си мача. Черно море Тича, Ямбол и Шумен завоюваха по една победа в конкуренцията.

Срещата стартира равностойно и след едно тъждество домакините в днешния мач поведоха с 6:2. Последваха две изравнявания, последното при 8:8, след което с тройка на Никола Николов Шумен поведе с 11:8. Почти три минути преди края на първия интервал резултатът още веднъж бе подравнен при 13:13. Последваха нови две равенства, а домакините с панер на Джъстин Хокайда 3 секунди преди края на първата част я завоюваха с 19:17. Черно море Тича изигра извънредно мощна втора четвърт, която завоюва безапелационно с 28:9. След малко повече от 4 минути игра през втория интервал символичните посетители изравниха при 24:24. Последва ново тъждество при 26:26, след което момчетата на треньора Кирил Болшаков направиха серия от 19 против единствено 2 точки и на полувремето водеха със 17 точки – 45:28.

С тройка на Любомир Керемедчиев незабавно след почивката Черно море Тича поведе с 20 точки при 48:28, а 5 минути и 15 секунди преди края на втората част символичните посетители поведоха с 22 точки при 59:37. В края на частта символичните домакини съумяха да понижат изоставането си и преди решителната четвърта част резултатът бе 67:53 за Черно море Тича. През последната част за малко повече от 2 минути игра Шумен съумя да понижи пасива си до 9 точки при 62:71. Символичните домакини стопиха от преднината на варненския отбор още малко и към 2 минути и половина преди края резултатът бе 80:76 за Черно море Тича. До края на мача играта бе равностойна, само че варненският отбор съумя да резервира преднина и да завоюва дуела.