Черно море Тича записа петата си победа в Националната баскетболна

...

Черно море сломи Спартак Плевен за пета победа в НБЛ

Черно море Тича записа петата си победа в Националната баскетболна лига. Варненският отбор надви над Спартак Плевен с 86:77. Успехът е пети за Черно море Тича, като отборът има 10 провали. За Спартак загубата е 8 от началото на сезона, като отборът е със 7 триумфа. За спечелилите Ейвърил Угба приключи следващ мач с дабъл-дабъл – 16 точки и 22 битки.

Срещата стартира равностойно, след което по-късно повече от три минути и половина игра Спартак поведе с 8:4. Черно море Тича съумя да обърне резултата в своя изгода и в средата на първата четвърт водеше с 12:8. Три минути и 8 секунди преди края на интервала с тройка на Ивко Ивков гостите още веднъж поведоха в резултата – 15:14. В края на първата част с панер на Лъчезар Тошков домакините изравниха при 18:18, само че след два тъкмо изпълнени наказателни удари от Ивко Ивков и тройка на Станимир Маринов 5 секунди преди сирената Спартак завоюва първата част с 23:18. В началото на втората част играчите на Черно море Тича демонстрираха страхотна игра в отбрана и офанзива и вкараха 17 против 0 точки и поведоха с 35:23. Спартак вкара първия си панер през втората четвърт 2:59 минути преди почивката посредством Седариан Рейнс. На полувремето резултатът бе 40:34 за варненския отбор.

След почивката играта бе относително равностойна. Отборът на Спартак Плевен съумя да понижи изоставането си до 2 точки при 41:43, само че домакините бързо съумяха да си върнат преднината, която по-късно повече от 4 минути игра доближи 10 точки при 53:43 след тройка на Михаил Молдов. Гостите съумяха на два пъти на понижат пасива си до 6 точки, само че преди последната решителна част задатъкът на Черно море Тича бе 12 точки – 66:54. В началото на последния интервал за близо 3 минути игра домакините поведоха с 15 точки при 74:59. До края на срещата домакините поддържаха преднина от към 10 точки и справедливо завоюваха дуела.

Автор: Данаил Войков/БТА