Черно море Тича спечели втория от двата поредни мача срещу

...

Черно море Тича взе реванш от Академик в Суперлигата

Черно море Тича завоюва втория от двата следващи мача против Академик (София) от Суперлигата по баскетбол за юноши.

След като изгубиха тежко първия дуел в сряда, в четвъртък варненци победиха с 92:83. Академик обаче бе без двама от главните си играчи, Георги Дамянов и Марио Мирчев, поради разнообразни здравословни проблеми, написа Bgbasket.

Първото полувреме бе извънредно равностойно, като Черно море дръпна в първата четвърт, само че Академик навакса до почивката, пристигнала при 41:40.

Мартин Стефанов започва чудесно дуела, като вкара съвсем половината точки за Черно море в първата част, само че по-късно бе стеснен до полувремето единствено до още 2 точки. Вместо това, във втората част за Академик избухна Цветомир Чернокожев с 13 точки за интервала и общо 19 за полувремето.

В третата част нещата бяха от самото начало панер за панер, като Цветан Савов се нагърби с вкарването за Черно море, а Костадин Лазаров и Николай Иванов за Академик. Гостите взеха стабилен задатък от десетина точки, само че с добра отбрана и отборна игра " моряците " наваксаха и преди последната част отново всичко бе изравнено.

Отново Цветан Савов, благодарение на Михаил Молдов, отхвърлиха Академик и съумяха да приключат сполучливо нещата за Черно море. Варненци завоюваха заключителната четвърт с 25:17, с цел да вземат реванш.

Цветан Савов изигра нов страховит мач с 29 точки за успеха, Михаил Молдов добави 21 (5 тройки), а Мартин Стефанов приключи със 17.

Цветомир Чернокожев означи 28 за Академик, Николай Иванов - 18, а Костадин Лазаров осъществя още 16.
Източник: petel.bg