Черно море Тича спечели титлата в Държавното първенство по баскетбол

...

Черноморе Тича стана шампион по баскетбол за момчета U13

Черно море Тича завоюва купата в Държавното състезание по баскетбол за момчета U13, оповестява. На финала в зала „ Христо Борисов “ във Варна отборът се наложи Рилски състезател със 70:69 в доста оспорван мач, в който победният панер бе дело на Валери Атанасов, вкарал прецизен углавен удар по-малко от две секунди преди края.

По-рано Балкан се пребори за бронзовите медали в шампионата, откакто в дуела за третото място надделя БУБА Баскетбол.

Баскетболистите на Пламен Христов започнаха по-добре срещата и след 10 минути игра поведоха с 29:15, като резервираха задатъка си от 14 точки и на почивката. След паузата обаче отборът на Борислав Трифонов заличи изоставането си, а 39 секунди преди сирената резултатът още веднъж бе еднакъв - 67:67.

Последва замяна на кошове, както и неточности и от двете страни, като по всичко изглеждаше, че мачът върви към продължение. По-малко от две секунди преди сирената обаче бе отсъдено нарушаване против Валери Атанасов при 67:67, за което имаше искания от лагера на Рилски състезател. Баскетболистът вкара първия и изпусна втория углавен удар, с което изведе отбора си напред и на процедура остави противника без време за реакция.

Даниел Панайотов бе най-резултатен за триумфа с 24 точки, 20 добави Давид Стоянов.

За Рилски състезател Максимилян Радков се регистрира с 18 точки, 17 има Даян Симеонов.
Източник: petel.bg