Черно море Тича се класира за четвъртфиналите на турнира за

...

Черно море продължи напред за Купата

Черно море Тича се класира за четвъртфиналите на шампионата за Купата на България по баскетбол за мъже. След като завоюваха първия мач като посетител на Спартак (Плевен) с 88:85, през днешния ден варненските баскетболисти надвиха с 92:74 и не престават към идващия стадий на шампионата.

Двата тима започнаха страхливо мача и допускаха доста неточности първоначално. Домакините обаче се ориентираха по-бързо и съумяха да поведат с 6:0. Те поддържаха задатък, само че след няколко несполучливи офанзива 46 секунди преди края Спартак съумя да изравни при 15:15. Черно море Тича съумя да завоюва първата част с 21:17. През втората част играта на домакините бе на приливи и отливи. Те съумяха да пернат след към 8 минути игра с 10 точки при 42:32, само че на почивката задатъкът им бе понижен на 5 точки - 44:39 за Черно море Тича.

След почивката още веднъж домакините бяха по-добрият тим. След близо 6 минути игра през третата част Черно море Тича поведе с 13 точки при 59:46. Домакините позволиха гостите още веднъж да понижат изоставането в резултата и преди последната част имаха преднина от 4 точки - 65:61. През последната част домакините нямаха проблеми и завоюваха мача с 92:74 и не престават битката в конкуренцията.

Домакините осъществиха 7 тройки от 20 опита, до момента в който Спартак се регистрира с 11 тройки от 27 опита. Играчите на Черно море Тича завоюваха 53 битки против 29 за гостите