Черно море Тича победи Шумен с 97:90 в мач от

...

Черно море Тича с нова победа във Варна

Черно море Тича победи Шумен с 97:90 в мач от 18-ия кръг на Националната баскетболна лига. Варненци изиграха мощно второ полувреме, с цел да стигнат до шестия си триумф пред лична аудитория и общо осми за сезона. Те имат и 10 загуби и са в средата на краткотрайното класиране, незабавно след челната петица. В идващия кръг " моряците " гостуват на Берое, а шуменци, които са с актив 6-12 – на Спартак Плевен, написа BGbasket.

Няколко мощни серии на гостите през откриващата част доведоха до преднина от 7 точки за тях в края ѝ – 26:19. Много висока ефикасност за тимовете във втората десетка резервира статуквото на почивката, когато таблото показваше 56:48 в интерес на Шумен.

Страхотно начало на второто полувреме и серия от 14:2 на Черно море докара до бърз поврат в резултата. Равностойна игра до края на третия интервал докара до тъждество след него – 74:74. Шумен поведе в първите минути на заключителната част, само че нова отлична серия – този път от 16:2 за варненци реши мача в тяхна изгода.

Тач Ънру и Къртис Джоунс вкараха по 25 точки за спечелилите, 24 плюс 11 битки добави Ейврил Уба, а 14 точки за успеха вкара Венелин Христов.

За Шумен Уилфрид Ликей записва 25 точки и 7 битки, а с 23 плюс 7 асистенции се регистрира Браян Камърън.
Източник: petel.bg