Черно море Тича отстъпи с 69:85 от Спартак (Плевен) в

...

Черно море Тича загуби от Спартак у дома

Черно море Тича отстъпи с 69:85 от Спартак (Плевен) в Националната баскетболна лига в отсрочен мач от 12-ия кръг на постоянния сезон във Варна. По този метод плевенчани излязоха еднолично на пето място в класирането с 9 победи и 7 загуби в актива си, пред Берое (8-8) и Академик Пловдив (8-9). Варненци са в дъното на класирането с победа и 16 провали. В идващия си мач Спартак би трябвало да посрещне Рилски състезател на 2-ри март, а Черно море – Балкан на същата дата.

След оспорвани начални минути гостите съумяха да запазят преднина и останаха напред до края на първата част, която завърши при 20:12. Варненци обаче бързо стопиха разликата при започване на втората и обърнаха, а след оспорвани минути до почивката Спартак имаше дребна преднина при 42:39.

В началото на второто полувреме се стигна до нов поврат, само че след серия от 11:2 Спартак още веднъж поведе и не погледна обратно до края на мача. След 30 минути игра резултатът беше 68:53, а стабилната разлика се резервира и през последната част.

Плевенчани имаха доста съществено преимущество под коша с 20 битки повече от противника си. Николай Стоянов записа 23 точки, 8 битки и 5 асистенции за триумфа, с 18 точки и 7 битки се включи капитанът Димитър Маринчешки, а 17 плюс 8 записва Максим Комиенко.

За Черно море Тича с 13 точки се регистрира Лъчезар Тошков, а 12 плюс 6 битки и 5 отнети топки добави Мартин Коцев.
Източник: petel.bg