Черно море стартира с победа участието си в новото първенство.

...

"Черно море" направи куп пропуски, но взе трите точки срещу "Витоша"

" Черно море " започва с победа присъединяване си в новото състезание. " Моряците " надиграха дебютанта в Първа лига " Витоша " Бистрица, само че стигнаха доста мъчно до триумфа с минималното 1:0.

" Черно море " стартира по-добре срещата и първи стигна до по-сериозно голово състояние. В 3-та минута Ондрей Сукуп центрира отдясно, а новото попълнение на Черно море Цветелин Чунчуков стреля с глава от комфортна позиция, само че топката мина настрана от вратата на гостите. В 6-та минута домакините можеха да вкарат гол. Георги Илиев центрира отляво от свободен удар, топката стигна до Иван Коконов, само че той стреля неопределено отнепосредствена непосредственост.

В 33-та минута Георги Божилов центрира отляво, а Цветелин Чунчуков стреля доста тъкмо с глава, само че вратарят на " Витоша " Михаил Иванов сподели отличен инстикт и съумя да почисти топката. В 38-та минута след карамбол топката стигна до Иван Коконов в наказателното поле, който стреля от десетина метра диагонално отляво, само че в тялото на вратаря Михаил Иванов. В 43-та минута бе най-чистото състояние за гостите през първата част, когато Кристиян Кочилов стреля доста рисково от 20-тина метра, само че вратарят Емил Михайлов сподели класа и съумя да избие топката.

" Черно море " съумя да открие резултата в 64-та минута. Топката бе изритана към наказателното поле на гостите, вратарят Михаил Иванов излезе неразчетено и топката стигна до Георги Божилов, който несмущаван вкара за 1:0.

В 70-та минута Мариян Огнянов открадна топката напредна и подаде към Атанас Зехиров, който стреля доста мощно диагонално отдясно, само че за шанс на гостите топката се отби в гредата.

В третата минута на даденото от съдията четириминутно продължение Григор Долапчиев можеше да донесе точка на гостите, само че вартарят Емил Михайлов съумя да улови топката след удара му диагонално от към 15 метра.

" Черно море ": Емил Михайлов, Стефан Станчев, Цветелин Чунчуков /81-ва мин. Марек Кузма/, Иван Коконов /54-та мин. Николай Минков/, Георги Божилов, Мартин Костадинов, Атанас Зехиров /90-та мин. Борислав Балджийски/, Георги Илиев, Мариян Огнянов, Илиас Хасани, Ондрей Сукуп;

" Витоша ": Михаил Иванов, Даниел Кутев /60-та мин. Григор Долапчиев/, Ивайло Лазаров /76-та мин. Георги Амзин/, Йордан Върбанов, Кристиан Узунов, Кристиян Кочилов, Михаил Петров /75-та мин. Даниел Пеев/, Николай Христозов, Пол Отофе, Румен Гьонов, Четин Садула;
Източник: btvnovinite.bg