Черно море спечели с 2:0 двубоя си срещу Берое от

...

Дежа-вю на Тича! Иса и Минчев от дузпа донесоха втора поредна домакинска победа на Черно море. Варненци вече са пети

Черно море завоюва с 2:0 дуела си против Берое от 12-ия кръг на Първа лига. Головете вкараха Исмаил Иса и Мартин Минчев, който бе прецизен от дузпа. Любопитното е, че това стана по безусловно еднакъв метод като предния триумф на " Тича ", който бе против Ботев. Тогава още веднъж Иса откри, а надареният Минчев удвои от бялата точка. След тази победа варненци излязоха пети във краткотрайното класиране, като изпревариха днешния си противник и Арда по голова разлика, като трите отбора са с по 18 точки. Арда обаче има домашен мач с Дунав в неделя.

По време на загрявката преди мача стана ясно, че титулярният вратар на Берое - Душан Перниш, е получил контузия, която го вади от строя. На неговото място застана някогашният " моряк " Пламен Колев.

Срещата в морската ни столица започва на едва равнище, а това бе и изцяло разумно, откакто теренът на варненския стадион „ Тича ” бе в доста неприятно положение след дъжда, който валя в Източна България. Двата тима опитваха да се надхитрят, само че по-дейният отбор бе Черно море, който търсеше фланговете и натискаше леко съперника, само че срещаше съпротивата на Берое. Домакините имаха двоен късмет след 22 минути игра, когато удар на Дани Кики бе блокиран от Александър Василев. Последва шут на Родриго Енрике, само че той бе извънредно неакуратен. В 35-ата минута домакините сътвориха нахлуване отляво, а Мартин Минчев бе изведен зад тила на отбраната на старозагорци. Той напредна и насочи удар с левия крайник, само че Пламен Колев се намеси добре и отрази удара на младока от Черно море. Три минути по-късно двамата национални състезатели от домакините Васил Панайотов и Исмаил Иса разиграха по този начин, че домакините да поведат. Халфът изпрати дълга топка зад отбраната на Берое за Иса, който овладя и напредна солидно. Той стреля от дребен ъгъл с добър завършващ удар, правейки беззащитен Пламен Колев. Малко преди последния съдийски сигнал за първата част Мартин Минчев можеше да удвои, само че ударът му бе избит от Колев.

В 57-ата минута Берое нацели гредата след удар с глава на Виктор Генев от корнер. Само две по-късно Исмаил Иса бе изведен самичък против вратаря на гостите леко под ъгъл и се опита да прекара топката през краката на Пламен Колев, само че стражът на старозагорци съумя да избави. В 80-ата минута влезлият като промяна Аристот Ндонгала бе оставен непокрит в наказателното поле, само че от близо не можа да нанесе удар с глава. В 85-ата минута Исмаил Иса избяга зад тила на отбраната и пусна паралелен на вратата пас към Родриго, който обаче бе фаулиран. Мартин Минчев осъществя отсъдената от рефера дузпа.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Стартови сформира на двата тима:

Черно море: Миодраг Митрович – Виктор Попов, Даниел Димов, Димитриос Хантакиас, Цветомир Панов – Васил Панайотов, Патрик Андраде, Родриго да Силва – Мартин Минчев, Исмаил Иса, Родриго Енрике

Берое: Душан Перниш – Александър Цветков, Александър Василев, Виктор Генев, Иван Бандаловски – Георги Ангелов, Карлос Охене, Ибрахима Конте – Зоран Йосипович, Рубен Бригидо, Иван Минчев

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!

--> --> --> --> ``
рекламаКоментариКоментирай посредством FacebookЗа да пишете мнения, апелирам регистрирайте се за секунди ТУК document.domain = `petel.bg`; function resizeIframe() { document.getElementById( " ab045861 " ).style.width = `0px`; document.getElementById( " ab045861 " ).style.h
Източник: petel.bg