Черно море ще опита да прекъсне неуспешна серия срещу Левски

...

Черно море ще слага край на лоша серия срещу Левски в София

Черно море ще опита да прекъсне несполучлива серия против Левски на неговия стадион в София. Преди конфликта сред двата тима в неделя варненци са записали четири следващи загуби в елита на " Георги Аспарухов ".

За последно те победиха на този терен преди 3 години и 5 месеца - на 24 октомври 2020 година с 2:1. Тогава " моряците " губеха на почивката с 0:1, само че след нея сътвориха цялостен поврат с попадения на Матиас Курьор и Васил Панайтов, който в идния конфликт ще бъде титуляр за варненци.

През този интервал Черно море има победа като посетител на Левски, само че на безпристрастен терен. Това се случи на 11 февруари 2023 година, когато противниците се срещнаха в първия пролетен кръг във Велико Търново поради наказване на " сините ".

Подопечните на Илиан Илиев надвиха с 1:0 след гол на Александър Василев в 35-ата минута.