Черно море се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата

...

Черно море удави Локо Пловдив

Черно море се класира за четвъртфиналите на шампионата за Купата на България, откакто реализира поврат против Локомотив Пловдив с 3:1.

Две от попаденията за варненския отбор вкара Матиас Курьор, който изигра за „ моряците “ и последния си мач в кариерата, а другото осъществя Ангел Ангелов, а преди този момент Бирсент Карагарен бе разкрил резултата за гостите.

Преди началото на срещата Матиас Курьор получи от ръководителя на Националния фенклуб на Черно море Иван Михайлов плакет във връзка края на футболната му кариера. С днешния мач Курьор изигра за варненския отбор 125 дуела и означи 47 гола.

Първата сериозна обстановка в мача бе в 6-та минута за гостите, когато Бирсент Карагарен стреля рисково от директен свободен удар, само че топката мина настрана от вратата на Черно море. В 9-та минута Димитър Илиев се освободи от Мимито Биаи, навлезе в наказателното поле на домакините и стреля, само че вратарят Иван Дюлгеров съумя да избие топката.

В 23-та минута след безредие след центриране от корнер топката стигна до Райън Бидунга, който стреля от 15-тина метра, само че вратарят на Черно море Дюлгеров улови топката.

В 30-та минута Мимито Биаи пусна извеждащ пас към Мазир Сула зад отбраната на гостите, играчът на домакините напредна и стреля, само че вратарят на Локомотив Динко Хоркаш съумя да избави. В 33-та минута Мазир Сула шутира от границата на наказателното поле на гостите, само че топката попадна право в Динко Хоркаш. В 37-та минута Йосип Томашевич откри Бирсент Карагерен в наказателното поле на Черно море, играчът на гостите съумя да овладее топката и с удар от няколко метра откри резултата – 1:0 за Локомотив.

В спомагателното време на първата част Мимито Биаи изведе в отлична позиция отляво Матиас Курьор, който топовен изстрел диагонално вкара за 1:1.

Веднага след подновяването на играта Курьор бе изведен отляво, напредна, навлезе в наказателното поле и стреля, само че топката мина настрана от вратата на Локомотив. В 58-та минута Хоркаш избави рисков удар диагонално отляво на Алекс Фернандес.

В 66-та минута Черно море въпреки всичко стигна до цялостен поврат с втори гол на Матиас Курьор. Нападателят на домакините се пребори при центриране пред наказателното поле на Локомотив с Райън Бидунга, а вратарят Хоркаш също бе излязъл неразчетено да посреща топката и „ увисна “, а Курьор пое топката, напредна и вкара за 2:1.

В 81-та минута Матиас Курьор стреля рисково от свободен удар отляво, само че топката мина настрана от вратата на Локомотив. Минута по-късно вратарят Динко Хоркаш избави рисков удар на Мимито Биаи. През втората част два гола на домакините не бяха приети поради засади. В 90+3 Ангел Ангелов с удар от съвсем нулев ъгъл отдясно оформи крайния резултат 3:1.

Мачът се игра на стадион „ Тича “ пред 1000 фенове, арбитър бе Станимир Тренчев.

Жълти картони получиха Живко Атанасов, Матиас Курьор, Исмаил Иса (Черно море); Георги Каракашев, Петър Витанов, Мартин Паскалев (Локомотив);