Черно море пропусна възможност да се изкачи начело в елита,

...

Берое шокира Черно море за първа победа от ноември

Черно море пропусна опция да се изкачи отпред в елита, откакто загуби с 0:2 гостуването си на Берое. Победата е първа за заралии от ноември насам. Варненци остават с равни точки с Лудогорец и. Шампионите обаче са с два мача по-малко.

Берое поведе още при започване на мача. Себастиан Вия стреля и топката рикошира в ръката на бранител, а основният арбитър Михаел Павлов даде дузпа. Тя беше осъществена от Вия за 1:0. Това е първо попадение за него в елита.

Старозагорци удвоиха преднината си в 38-та минута. Вия лиши топката в половината на Берое и подаде на Франциско Сагардия, който проби по лявото крило, центрира и Карлос Сегундо наниза втория гол.

Черно море се разигра през второто полувреме, само че по този начин и не съумя да осъществя гол. Шут на Пабло Гарсия след близо час игра прелетя около вратата. Малко по-късно Артур Мота спря Илиан Илиев-младши.
Източник: flashnews.bg