Черно море постигна заслужен успех при визитата си на Ботев

...

Черно море под номер 5 в класирането, остава без загуба вече 6 поредни мача

Черно море реализира подобаващ триумф при визитата си на Ботев (Враца) на старта на последния кръг от постоянния сезон в efbet Лига.

Двата отбора се нуждаеха от успеха, с цел да осъществят своите цели преди началото на плейофната фаза.

Все отново " моряците " постановиха преимуществото си и съумяха да надделеят с 1:0. Автор на победния гол в тяхна изгода стана Пабло Гарсия.
 Снимка 528419
Източник:

Успехът през днешния ден бе наложителен за варненци, с цел да имат вяра да се доберат до шампионския плейоф.

Те изпреварват ФК ЦСКА 1948 и Берое и се надяват някой от тях да направи неверна стъпка в последния си мач, с цел да го изместят от първата шестица в крайното класиране.

ТОПСПОРТ наблюдава онлайн за потребителите си случилото се на терена:
 Ботев (Враца) - Черно море 0:1, гол на Гарсия! онлайн
Ботев (Враца) - Черно море 0:1, гол на Гарсия!

И двата отбора се нуждаят от трите точки

Първото полувреме стартира с масиран напън на гостите. Съставът на Черно море натика съперниците си в личната им половина от терена и акциите за " зелено-белите " се редуваха една след друга.

В един от случаите Гомеш бе изведен по превъзходен метод по диагонал против вратаря и стреля, само че топката мина на сантиметри от задачата.

Именно бързоногият играч на варненци бе и най-сериозната заплаха за врачани, като на пръв взор за бранителите на домакините беше извънредно мъчно да опазят играча на " моряците ".
 Снимка 528420
Източник:

Родриго също получи опция да изостри офанзивите на гостите, само че не съумя да се възползва.

Андраде можеше да се разпише, останал против вратаря на Ботев, само че пропиля отличен миг за Черно море.
 Снимка 528421
Източник:

До почивката домакините имаха единствено един мотив за наслада в офанзива, като Златински опита да стреля от придвижване, от границата на наказателното поле, само че кълбото мина над задачата.

Натискът на варненци не спря, като само шансът попречи на отбора да излезе напред в резултата.

Второто полувреме още веднъж мина в темпото на Черно море, като играчите на отбора постановяваха непрекъсната преса над съперниците си.

Варненци се настаниха трайно в полето на врачани и изглеждаше, че е единствено въпрос на време да се стигне до откриващото попадение.
 Снимка 528417
Източник:

То стана факт в 67-ата минута, в която Пабло Гарсия се разписа за " зелено-белите ".

Футболистът на отбора бе най-съобразителен при получило се дълготрайно безредие и неопределено отиграване на вратаря на противника.

До края на срещата гостите можеха да усилят преднината си в резултата, само че още веднъж неналичието на шанс попречи това да се случи.
 Снимка 528416
Източник:

Така варненци свършиха своята работа и чакат крайните резултати на директните си съперници за мечтаната позиция. Ботев (Враца) остава в борбата всред последните отбори в таблицата с подреждането.