„Черно море“ измести „Локо“ от позиция за европейски бараж с 2:0 във Варна
„ Черно море “ реализира извънредно значима победа в битката за присъединяване в европейските клубни шампионати. Варненци надиграха директния си противник „ Локомотив “ (Пловдив) с 2:0 на стадион „ Тича “. Този триумф докара до рокада в класирането на втората четворка в Първа лига. Домакините към този момент заемат петата позиция, която дава право на спомагателен бараж.
Резултатът бе открит в края на първото полувреме. Асен Чандъров вкара първия гол в 40-ата минута на дуела. Неговото попадение даде нужното самочувствие на варненския отбор. През втората част натискът на домакините продължи. Крайният резултат бе завършен от Асен Дончев. Той се разписа в 65-ата минута и подпечата трите точки за своя тим.
Срещата предложи доста оспорвани моменти и физически конфликти. В 84-ата минута гостите от Пловдив останаха с човек по-малко на терена. Ивайло Иванов получи втори жълт картон и бе изпъден от основния арбитър. Това съществено ограничи възможностите на „ железничарите “ за поврат в края на мача.
След този триумф „ Черно море “ към този момент разполага с актив от 54 точки. Тимът изпревари пловдивския си противник с две точки разлика. „ Локо “ (Пд) брани и 5-ото място като късмет за Европа до последно, само че в този момент заема шестата позиция с 52 точки. До края на сегашния сезон остават тъкмо два кръга.
Регламентът на шампионата е безапелационен при вероятно тъждество в точките. Предимството в директните дуели е на страната на варненци. Това им дава в допълнение успокоение преди финалните срещи от акцията. 5-ият в крайното класиране ще играе съдбоносен бараж за Лигата на конференциите против представител от първата четворка.
Програмата на „ Черно море “ включва посещение на „ Ботев “ (Пловдив) и домакинство против отбора на „ Арда “. По-рано през сезона „ Черно море “ отхвърли „ Ботев “ (Пд) от бараж за Европа след чиста победа във Варна. Сега те би трябвало да повторят положителното си показване като посетители.
„ Локомотив “ (Пловдив) също има тежки тествания до края. Тимът следва да гостува в Кърджали за мач против локалния „ Арда “. Сезонът за пловдивчани ще завърши с огромното градско дерби против „ Ботев “. Пловдивският отбор е под сериозен напън да си върне изгубената позиция.




