Черно море победи Спартак Варна с 2:1 във Варненското дерби

...

Черно море победи Спартак във Варненското дерби на вторите тимове

Черно море победи Спартак Варна с 2:1 във Варненското дерби на дублиращите тимове, което се игра на стадион " Тича " в морската столица. Марин Петков осъществя за 1:0 в 10-ата минута след страховит пас на Алекс Фернандес. В 60-ата минута Фернандес повиши на 2:0 с страховит удар отвън наказателното поле. Георги Бабалиев понижи в 72-рата минута.

Срещата стартира с час и 15 минути забавяне, поради ексцесии сред почитателите на двата тима. Вместо в 16 часа дуелът започва в 17:15 часа.

В състава на " моряците " играха Алекс Фернандес и Велислав Василев, както и други младоци, които са в представителния отбор, а техните изяви от трибуните следи Илиан Илиев и неговия щаб, както и играчите от мъжкия тим. Спартак също разчиташе на футболисти от мъжкия си тим - Ибрям Ибрям, Даниел Начев и Георги Бабалиев.

Иначе Черно море стартира срещата с домашен напън и справедливо в 10-ата минута откри резултата Фернандес откри с диагонален пас Марин Петков отляво, който напредна и останал самичък против вратаря осъществя за 1:0. В 15-ата минута Алекс Фернандес открадна топката в средата на терена и опита да трансферира вратаря на гостите, който бе напуснал наказателното поле, само че топката мина над вратата. В 23-ата минута Велислав Василев насочи страховит удар отдясно на пеналта, само че Стефан Петков с плонж съумя да избие.

Спартак сътвори първата си заплаха в срещата в 29-ата минута. Баръш Николаев се озова на стрелкова позиция и насочи удар от към дребното наказателно поле, само че Галин Григоров сподели инстикт и избави. В 38-ата минута Алекс Фернандес стреля от междинна отдалеченост, само че ударът му не тормози вратаря на Спартак. " Соколите " разчитат на контраатаки, които обаче не съумяват да завършат по най-хубавия метод. В 43-ата минута Велислав Василев насочи добре топката от пряк-свободен удар на линията на наказателното поле, само че Стефан Петков избави.

В 49-ата минута Марин петков оправи рисков удар, само че стражът на " соколите " още веднъж се регистрира с блестяща интервенция. В 60-ата минута Черно море осъществя втори гол. Алекс Фернандес със страховит удар отвън наказателното поле матира Стефан Петков за 2:0.

В 72-рата мнута Георги Бабалиев с удар от към 25 метра вкара за 2:1, с което оформи крайния резултат.

Съставите:

Черно море: Галин Григоров, Наско Янков, Петър Иванов, Симеон Николов, Валентин Касабов, Берк Бейхан, Алекс Фернандес, Калин Георгиев, Марин Петков, Велислав Василев, Жечко Йорданов (Денислав Стойчев, Александър Йорданов, Милен Николов, Николай Трифонов, Толга Мюрвет, Дейвид Луканов, Серги Кешкерян)

Спартак: Стефан Петков, Стефан Стефанов, Ибрям Ибрям, Александър Трендафилов, Любослав Маринов, Николай Василев, Баръш Николаев, Кристиян Курбанов, Георги Дичев, Даниел Начев, Георги Бабалиев (Манол Батилов, Денислав Славов, Александър Александров, Александър Янчев, Стефан Стоянов, Даниел Халачев, Виктор Иванов, Павлин Петков)
Източник: fakti.bg