Черно море победи Созопол с 1:0 в шестата си контролна

...

Черно море се наложи над Созопол в контрола

Черно море победи Созопол с 1:0 в шестата си контролна среща, играна на стадион "Младост " във Варна.

Черно море бяха по-добрият тим през първата част и сътвориха повече положения. В 15-та минута Виктор Попов центрира отдясно, а Зе Гомеш стреля рисково с глава, само че вратарят на гостите избави. В 31-та минута домакините поведоха в резултата. Родриго Енрике изведе с прекрасен пас Зе Гомеш против вратаря на Созопол и нападателят вкара за 1:0. До края на полувремето вратарят на гостите избави удари на Васил Панайотов и Илиан Илиев-младши.

След почивката домакините продължиха да са по-добрият тим, само че мъчно създаваха съществени обстановки. В 46-та минута Леандро Андраде пропусна от чиста позиция да удвои преднината на Черно море.

По-късно през днешния ден "моряците " ще играят втора инспекция за деня с отбора на Добруджа.