Черно море победи с 5:0 Марица Пловдив във втората си

...

Черно море разгроми Марица с 5:0 във втората си контрола

Черно море победи с 5:0 Марица Пловдив във втората си лятна контрола от предсезонната подготовка. Точни за “моряците ” бяха Жоржиньо на два пъти, Васил Панайотов, Родриго и Аристот Ндонгала.

``

Илиан Илиев стартира на вратата с каращия експериментален интервал 27-годишен швейцарец Миодраг Митрович, пред него в центъра на защитата си партнират Мирослав Енчев и Делмиро. На левия бек е Абдалах Имамо, а отдясно Виктор Попов. В средата на терена Патрик Андраде и Емил Янчев, а пред тях Дани Кики. По крилата оперират Мартин Костадинов и Велислав Василев, а изтеглен напред Жоржиньо.

Черно море откри резултата в 5-ата минута, а прецизен беше Жоржиньо, изведен на добра позиция от Велислав Василев.

Десет минути по-късно централният нападател на “моряците ” имаше опция още веднъж да се разпише, само че този път стреля в навън.

В 22-ата минута Черно море направи страхотна офанзива по лявото крило, стартирана от Мартин Костадинов, който откри Абдалах Имамо. Новото попълнение на “моряците ” с акуратен пас изведе Жоржиньо, който обаче изпрати топката на сантиметри от страничната греда.

Минута по-късно футболист на Марица стреля рисково, само че топката мина над вратата.

В ответната офанзива Велислав Василев насочи удар, само че стражът на пловдивчани избави. Последва нов изстрел на Дани Кики, само че топката срещна тялото на защитник.

В 29-ата минута Черно море повиши резултата на 2:0. Отново Жоржиньо бе открит в наказателното поле, финтира защитник и със мощен изстрел фронтално против вратата изпрати топката в мрежата.

В 42-рата минута топката попадна във вратата, защитавана от Миодраг Митрович, само че попадение за Марица не беше зачетено, заради засада.

В самия завършек на първата част Патрик Андраде стреля рисково от към 30 метра, само че топката срещна страничната греда.

През втората част Илиан Илиев пусна нови 11 футболисти. В игра се появиха Иван Дюлгеров, Стефан Станчев, Йордан Радев, Мартин Дичев, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Петър Вуцов, Лъчезар Йорданов, Аристот Ндонгала, Илиан Илиев, Родриго.

В 58-ата минута Стефан Станчев проби отляво, върна токпата към точката на дузпата, където Васил Панайотов засече с прекрасен обмислен удар по земя за 3:0.

В 65-ата минута добър пробив на Ндонгала приключи с центриране в наказателното поле, където Лъчезар Йорданов се размина с топката.

Пет минути по-късно Петър Вуцов подаде към Ндонгала, който от близка отдалеченост стреля над вратата.

В 83-ата минута Илиан Илиев изведе с акуратен пас Родриго, който се разписа за 4:0.

Четири минути по-късно  Аристот Ндонгала получи топката на границата на наказателното поле с тил към вратата, обърна се и стреля технично за 5:0.

Малко по-късно Панайотов пропусна от добра позиция. Мартин Дичев проби отляво, откри Ндонгала, който върна за Панайотов, само че халфът стреля над гредата.

В 90-ата минута Стефан Станчев нацели гредата от фаул, отсъден за нарушаване против Ндонгала

В контролата с Марица не взеха присъединяване Мартин Минчев, Исмаил Иса, Кардозо и Иван Дичевски.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Съставът на Черно море: Миодраг Митрович, Мирослав Енчев, Делмиро, Абдалах Имамо, Виктор Попов, Патрик Андраде, Емил Янчев, Дани Кики, Мартин Костадинов, Велислав Василев, Жоржиньо

Източник: petel.bg