Черно море победи с 4:3 Ботев в уникална голова драма

...

Черно море би Ботев в уникална голова драма в Пловдив

Черно море победи с 4:3 Ботев в неповторима голова драма в Пловдив в мач от седмия кръг на efbet Лига. Домакините на три пъти повеждаха в резултата, само че варненци успяваха да изравнят, а най-после и стигнаха до триумфа с две попадения в границите на минута

" Канарчетата " поведоха в осмата минута, когато с техничен удар Антоан Бароан преодоля Иван Дюгеров. " Моряците " изравниха след доста добра офанзива в 19-ата минута, приключила с хубав удар на Закария Беншаа. В 41-ата минута с актобатично осъществяване Антоан Бароан още веднъж даде задатък на домакините. В 64-ата минута Матеуш Клементе изравни след добавка при директен свободен удар. В 67-ата минута Рой Херман се възползва от неточност на Мартин Дичев и още веднъж даде задатък на " канарчетата ". Гостите доближиха до цялостен поврат в границите на минута, откакто в 88-ата Матиас Курьор изравни, а в 89-ата Точукву Ннади прати топката в личната си врата, написа Dsport.

Така Ботев Пловдив остава 15-и в 1 точка. Черно море към този момент е водач с 15 пункта. В идващия кръг „ канарчетата “ одобряват амбициозния млад отбор на Септември София, до момента в който Черно море е хазаин на първенеца Лудогорец.

Ботев Пловдив - Черно море 3:4

1:0 Антоан Бароан 8`, 1;1 Закария Беншаа 19`, 2:1 Антоан Бароан 41`, 2:2 Матеуш Клементе 64`, 3:2 Рой Херман 67`, 3:3 Матиас Курьор 88`, 3:4 Точувку Ннади 89`

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман (79` 24. Джаспър ван Хертъм), 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс (79` 21. Точукву Ннади), 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан (69` 17. Николай Минков), 18. Самуел Супрайен (41` 15. Джеймс Ето`о), 22. Реда Рабей, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов (73` 10. Велислав Василев), 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 7. Матеуш Клементе, 32. Мартин Дичев (73` 77. Стефан Велев), 71. Васил Панайотов (К), 88. Мимито, 20. Мадри Кета (78` 39. Николай Златев), 31. Закария Беншаа (66` 19. Матиас Курьор), 9. Евгений Сердюк

Жълти картони: Дилан Мертенс, Роберто Пунчец, Виктор Генев (БП), Закария Беншаа, Мартин Дичев, Матеуш Клементе, Евгений Сердюк, Петар Босанчич, Васил Панайотов (ЧМ)

Съдия: Станислав Тодоров
Източник: petel.bg