Черно Море победи минимално Дунав Русе с 1:0 като гост

...

Черно Море се пребори за трите точки в Русе

Черно Море победи минимално Дунав Русе с 1:0 като посетител в дуел от 16-и кръг на Първа професионална лига.

Гостите започнаха мощно срещата и още в 14-ата минута съумяха да поведат в резултата.

Атанас Зехиров започва офанзива по десния фланг и подаде на Георги Илиев, който центрира, Мариян Огнянов се размина с топката, само че Бирсент Карагарен не съумя да се намеси по най-хубавия метод и си означи автогол.

Шест минути по-късно “моряците ” пропуснаха да усилят преимуществото си. Зехиров центрира отдясно към Мариян Огнянов, който не съумя да насочи удар. Топката попадна в Сукуна, само че след изстрела му топката рикошира в тяло на защитник и излезе в корнер. След почивката „ драконите “ владееха повече самодейността и топката, само че не съумяха да основат чисти голови положения. В самия завършек на мача Сукуна излезе очи в очи против вратаря на Дунав Станислав Антонов, само че не съумя да го преодолее. Черно море записа трета поредна победа като посетител и се настани на шестото място в класирането с актив от 24 точки, а Дунав остава на предпоследното 13-о място с едвам 13 точки. В идващия кръг Черно Море посреща Пирин, а Дунав гостува на Етър. /БГНЕС
Източник: bgnes.com