Черно море“ победи Локомотив“ (Пловдив) с 2:1 и взе минимален

...

Черно море“ излъга Локо“ в битката за Европа

„ Черно море “ победи „ Локомотив “ (Пловдив) с 2:1 и взе най-малък задатък преди реванша, в битката за 7-ото място във футболното ни състезание.

Победителят от двойката ще играе с третия в класирането на Първа футболна лига за място в шампионата Лига Европа.

През първото полувреме домакините от Варна бяха по-активният тим, само че не съумяха да отбележат гол.

Първата обстановка за „ Черно море “ в мача бе в 3-та минута, когато Георги Божилов стреля от отдалеченост, само че топката мина настрана от вратата на „ Локомотив “.

В 13-та минута Радослав Василев стреля към вратата на гостите със задна ножица, само че топката излезе в навън.

В 20-та минута бе най-чистото състояние през първата част за „ Локомотив “, когато Симеон Райков стреля, само че вратарят Благой Макенджиев улови топката.

В 54-та минута Георги Илиев с акуратен удар от към 25 метра се опита да трансферира вратаря на гостите Антони Милина, само че за шанс на „ Локомотив “ топката мина на сантиметри настрана от вратата.

Малко по-късно домакините още веднъж пропиляха чиста опция.

Първо Атанас Зехиров бе изведен отдясно и стреля, само че вратарят Антони Милина мазета топката, а при последвата добавка Юго Кононго стреля високо над вратата от 4-5 метра.

В 61-та минута Атанас Зехиров със страховит удар диагонално отдясно с външен фалц съумя да изведе „ Черно море “ напред в резултата.

В 64-та минута Мехди Фенуш се възползва от неточност на гостите в средата на терена, открадна топката, напредна и с техничен удар по земя удвои преднината на домакините.

В 84-та минута гостите от Пловдив понижиха пасива си, откакто Абделхаким Буна проби отляво и центрира в наказателното поле на „ Черно море “, където Филип Михалевич, който бе оставен непокрит, вкара за 1:2.

Във 2-та минута на даденото от съдията 2-минутно продължение Анте Аралица от гостите получи пряк черевн картон.

Ррещата реванш е в събота от 19 часа и 45 минути в Пловдив.
Източник: bnr.bg