Черно море победи Локомотив Пловдив с 1:0 в мач от

...

Черно море се доближи на една точка от ЦСКА след победа срещу Локомотив Пловдив

Черно море победи Локомотив Пловдив с 1:0 в мач от 31-ия кръг на Първа лига, първа шестица. Единственият гол в мача вкара Васил Панайотов през първата част.

В 11-та минута домакините откриха резултата. Мазир Сула центрира отляво в наказателното поле на гостите към далечната греда, където Васил Панайотов беше предвидлив и с глава вкара за 1:0.

Домакините пропуснаха отлична опция да удвоят преднината си в 34-та минута. Мазир Сула откри в наказателното поле на гостите към точката за осъществяване на дузпа Андреяс Калкан, който обаче от чиста позиция стреля неопределено.

Три минути по-късно вратарят на Черно море Иван Дюлгеров предотврати сигурен гол, откакто боксира топката след рисков удар с глава на Мартин Райнов.

Четири минути след подновяването на играта гостите още веднъж имаха късмет да изравнят резултата. Мичи Нтело напредна с топката и пусна отличен пас към Кристиян Пешов, който бе самичък против Дюлгеров, само че стражът на „ моряците “ съумя да избави.

В 59-та минута домакините пропуснаха опция да вкарат нов гол. Виктор Попов проби отдясно и пусна пас към Атанас Илиев в наказателното поле на гостите, само че ударът на нападателя на Черно море бе блокиран, а при последвалата добавка от съвсем легнало състояние на Мазир Сула, вратарят Кристиан Томов съумя да избави.

С триумфа си варненският отбор остава на третото място с актив 65 точки, с точка по-малко от втория ЦСКА.

Локомотив остава четвърти с 55 точки, с една повече от петия Левски.