Черно море победи Левски с 1:0 в мач от 19-ия

...

Черно море удари Левски в Търново

Черно море победи Левски с 1:0 в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мача вкара новото попълнение на " моряците " Александър Василев в 35-ата минута след брутална неточност на капитана на столичани Николай Михайлов.
Двубоят се игра на стадион " Ивайло " във Велико Търново поради наказване на столичани - отнемане от домакинство. Това бе първи формален дуел и за двата тима през пролетния дял на шампионата.

През първото полувреме символичните домакини от Левски бяха по-активният тим на терена и насочиха няколко удара към Иван Дюлгеров. Стражът на варненци обаче нямаше огромни усложнения и спасяваше всяка обстановка пред вратата си.
В 35-ата минута Черно море изненадващо съумя да поведе в резултата. Атака по дясното крило приключи с балонно центриране на Виктор Попов. Топката изненада вратаря на Левски Николай Михайлов, който я отби с дясната ръка в горната си греда. Тя тупна пред голлинията и стоящият наоколо Александър Василев вкара първия си гол в формален мач за Черно море.

Въпреки отрицателния резултат, през второто полувреме футболистите на Левски играха без изключително предпочитание да трансформират нещо в мача и само шансът ги избави от по-голяма загуба. Черно море имаше цялостен надзор над мача, а два гола на " моряците " бяха анулирани.
В 69-ата минута Алекс Фернандес вкара след бърза контраофанзива. Първоначално страничният арбитър маркира засада на съотборника на Фернандес Атанас Илиев. Така обаче се оказа, че няма след намесата на ВАР, само че видеоарбитрите видяха игра с ръка на Илиев, което даде съображение на основния арбитър Никола Попов да не признае гола.
Броени минути по-късно Исмаил Иса, който влезе като промяна на мястото на Илиев, също вкара гол с глава, само че и това попадение бе анулирано, този път поради засада.
С успеха Черно море събра 32 точки и излезе на шесто място за сметка на противника си. Левски е седми също с 32 пункта.

Левски - Черно море 0:1
Александър Василев 35
Стадион: " Ивайло ", Велико Търново. Мачът се играе във Велико Търново поради наказване отнемане от домакинство на Левски
Главен арбитър: Никола Попов
ВАР: Станимир Тренчев
Левски (4-2-3-1): Николай Михайлов - Роналдо (90+9-Патрик-Габриел Галчев), Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами - Филип Кръстев, Асен Чандъров - Илиян Стефанов (75-Марин Петков), Ивелин Попов (90+9-Кристиан  Димитров), Уелтън (75-Борислав Рупанов) - Рикардиньо
Старши треньор: Станимир Стоилов

Черно море (4-2-3-1): Иван Дюлгеров - Виктор Попов, Живко Атанасов, Петар Босанчич, Цветомир Панов - Васил Панайотов, Мазир Сула (83-Стефан Велев) - Велислав Василев, Алекс Фернандес (75-Даниел Димов), Александър Василев (90+2-Николай Златев) - Атанас Илиев (75-Исмаил Иса)
Старши треньор: Илиан Илиев>
Източник: duma.bg