Черно море победи Дунав Русе с 2:0 в контролна среща,

...

Дунав загуби от Черно море в контрола

Черно море победи Дунав Русе с 2:0 в контролна среща, играна на стадион “Младост " във Варна. И двете попадения за “моряците " паднаха през втората част, а техни създатели станаха Аристот Ндонгала и Георги Илиев. Това е втора победа за варненци през днешния ден, откакто в първия мач “зелено-белите " се постановиха с 3:1 против Несебър.

През първата част двата тима не сътвориха съществени положения, като Черно море се регистрира с няколко далечни удара, отвън очертанията на вратата на Антонов. Дунав пък имаха една добра обстановка в средата на полувремето. Иса засече с глава центриране в наказателното поле, само че стреля над вратата.

В 55-ата “моряците " поведоха в резултата посредством Аристот Ндонгала. Варненци направиха добра офанзива отляво, подхваната от Петър Витанов, който откри на крилото Георги Илиев, а той с едно изведе Мартин Минчев. Последва центриране на младока в наказателното поле, където след безредие Ндонгала от близо разстреля стража на Дунав за 1:0.

В 75-ата минута Ахмедов засече с глава центриране отдясно, само че от напълно близо стреля над гредата. Това бе и най-чистата обстановка за Дунав до този миг в мача.

В 88-ата минута Георги Илиев направи резултата 2:0. Капитанът на Черно море се разписа от пряксвободен удар, отсъден за фаул против Цветомир Панов.

Черно море: Иван Дюлгеров, Цветомир Панов, Пламен Димов, Виктор Генев, Кононго, Петър Витанов, Васил Панайотов, Аристот, Георги Илиев, Жоржиньо, Мартин Минчев (Георги Божилов).

Дунав: Антонов, Ковачев, Патев, Исаевски, Инкон, Станоев, Димов, Попадийн, Божидар Васев, Фирцулеску, Иса (Макенджиев, Ахмедов, Щерев Ковачев, Ндиайе, Ахмед, Станкев).
Източник: ruse24.bg