Черно море победи Ботев Враца с 2:1 в първия мач

...

Черно море се върна на върха в Първа лига с успех над Ботев Враца

Черно море победи Ботев Враца с 2:1 в първия мач от 23-ия кръг на Първа лига. Възпитаниците на Илиан Илиев оглавяват подреждането след втора поредна турнирна победа.

Домакините поведоха в резултата на стадион " Тича " във Варна с гол от дузпа на Атанас Илиев в 41-ата минута. До 11-метровия углавен удар се стигна след нарушаване на Мартин Ачков против Илиан Илиев.

След почивката " моряците " удвоиха преднината си. Меси си означи автогол, при безредие в наказателното поле.

Врачаните стигнаха единствено до почетно попадение в 80-ата минута. Резервата Мирослав Маринов засече с едно допиране паралелно на голлинията подаване на различен футболист, появил се от аварийна пейка - Илкер Будинов.

Черно море се върна на челната позиция в класирането с актив от 51 точки, с три повече от Лудогорец, който е с два мача по-малко. Ботев Враца остава на предпоследното 15-о място с 13 пункта.