Черно море отстъпи с 0:2 от румънския Фарул Констанца в

...

Черно море загуби от румънци в контрола

Черно море отстъпи с 0:2 от румънския Фарул Констанца в контролна среща, играна въз основата в Овидиу. В спаринга Илиан Илиев употребява 10 юноши на клуб, като в срещата не взеха присъединяване националите Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Мартин Дичев, Велислав Василев, Николай Златев и Матиас Курьор. Стефан Велев също получи отмора.
 Курьор: Никола Спасов бе най-важната персона в живота ми Курьор: Никола Спасов бе най-важната персона в живота ми
Черно море стартира по-добре срещата и в още в 10-ата минута можеше да открие резултата. След многоходова композиция топката доближи до Сула, който оставен самичък пред наказателното поле стреля, само че кълбото срещна гредата.

В 25-ата минута Роберто Малаеле осъществя за Фарул. Преди попадението “моряците ” сътвориха няколко положителни офанзиви, само че не съумяха да ги завършат по най-хубавия метод. В 30-ата минута Пабло Гарсия получи отляво, нахлу в наказателното поле и стреля, топката мина под плонжа на вратаря, само че футболист на домакините я стигна и я почисти от голлинията. В последната минута на полувремето Денислав Ангелов проби отдясно и стреля по диагонала, само че стражът на домакините мазета. През първата част Черно море владееше повече топката и атакуваше от самото начало, до момента в който домакините разчитаха най-вече на контраатаки.

На полувремето Илиан Илиев направи шест промени. В игра се появиха Влатко Дробаров, Мартин Милушев, Павел Георгиев, Васил Панайотов, Росен Стефанов и Евгений Сердюк. Те заеха местата на Живко Атанасов, Сами Ел Анаби, Петър Иванов, Калин Георгиев, Пабло Гарсия и Денислав Ангелов.