Черно море отстъпи на Ботев Пловдив с 2:5 в контролна

...

В контрола със 7 гола Ботев Пд победи Черно море

Черно море отстъпи на Ботев Пловдив с 2:5 в контролна среща, играна в Правец. Мачът се организира в четири елементи по 30 минути, оповестява формалният уебсайт на варненци. “Моряците ” започнаха добре срещата и още в 4-ата минута можеха да открият резултата. Николай Златев получи отдясно напредна и центрира в наказателното поле, където Даниел Димов смъкна с глава към Велислав Василев, а последният опита удар със странична ножица, само че не откри задачата.

В 12-ата минута Ботев направи добра офанзива, която приключи с техничен удар на Кристиан Нвачукву, само че над вратата. Веднага по-късно Джеймс Ето излезе очи в очи със Славков, само че стражът на варненци съумя да съкрати и да избие.

В 20-ата минута Едгар Пашеко отклони топката след центриране в пенала, само че вратарят на Ботев съумя да избие.

В 23-ата минута след центриране от корнер, Славков не съумя да улови добре топката и след последвалото безредие в наказателното поле Антъни Уджа осъществя за 1:0 за Ботев.

Край на първата четвърт!

В 42-рата минута Едгар Пашеко се озова на стрелкова позиция и насочи мощен удар и отиваше в мрежата на пловдивчани, само че тъкмо преди да влеже във вратата състезател на Ботев съумя да избие. В 44-ата минута неточност на Християн Слвков бе осъдена от Кристиан Нвачукву за 2:0.

В 47-ата Николай Златев опита удар от границата на наказателното поле, само че прати топката над вратата. В 55-ата минута още веднъж Кристиан Нвачукву осъществя за 3:0.

В 57-ата минута Емануел Уме повиши на 4:0 с удар от границата на наказателното поле. В 59-ата минута Николай Златев стреля рисково, само че вратарят на „ канарите “ още веднъж се намеси уместно.

Край на втората четвърт.

През третата четвърт Илиан Илиев пусна нов състав. На вратата застана Пламен Илиев, пред него Влатко Дробаров, Росен Стефанов, Константин Грахльов, Цветомир Панов, Начо Берк Бейхан, Александър Веселински, Мартин Милушев, Андреяс Калкан и Исмаил Иса.

В 65-ата минута Пламен Илиев записа ужасно избавяне, а в идната офанзива Исмаил Иса бе изведен на добра позиция и осъществя за 4:1.

В 85-ата минута след осъществяване на фаул, топката бе центрирана в наказателното поле на „ моряците “, където футболист на Ботев игра с глава, н Пламен Илиев бе заел добра позиция и улови.

В 90-ата минута Мартин Секулич осъществя за 5:1.

В края на дуела „ моряците “ понижиха на 5:2. Мартин Милушев бе прецизен от дузпа.

Стартов състав: Християн Славков, Живко Атанасов, Пламен Аршев, Дани Мартин, Виктор Попов, Даниел Димов, Николай Костадинов, Ники Златев, Дуду, Едгар Пашеко, Велислав Василев.
Източник: darik.bg