Черно море изпусна да победи Царско село в мач от

...

Черно море и Царско село със зрелищно 3:3 във Варна

Черно море изпусна да победи Царско село в мач от 28-ия кръг на efbet Лига. " Моряците " приключиха 3:3 със своя противник на стадион " Тича " във Варна, откакто на почивката водеха с 3:1.
Черно море откри резултата още с първата си заплаха пред вратата на Царско село. Панайотов получи топката пред дъгата, освободи си пространство и с жесток шут прониза Пласид за 1:0. Само две минути по-късно Илиан Илиев засече с глава центриране на близката греда, само че стражът на гостите направи фамозно избавяне. В 14-ата минута Зе Гомеш опита удар от към 20-25 метра удар към десния ъгъл, само че коженото кълбо профуча на сантиметри в навън. В 17-ата минута Андерсон нахлу по левия фланг, отстрани Панов и с прострелно центриране откри свободния Костадинов, който от 3-4 метра прониза Георгиев за 1:1.
" Моряците " обаче не се стъписаха и единствено след три минути още веднъж излязоха напред в резултата. В 20-ата минута Илиан Илиев постави топката на главата на Влатко Дробаров след късо осъществяване на корнер, а бранителят не сгреши за 2:1. В 42-рата минута Реян Даскалов изгуби топката в рискова непосредственост пред наказателното поле, само че грешката му не бе осъдена, откакто Илиан Илиев опита да трансферира стража на Царско село, само че той съумя да улови. В идната минута варненци хванаха на контраофанзива своя противник. Файсел Касми подаде към Леандро Андраде, който с акуратен пас откри Илиан Илиев, а халфът на Черно море с глава вкара за 3:1.

В 53-ата минута Пабло Гарсия насочи техничен удар, само че Пласид плонжира и избави. В 57-ата минута след голямо недоразумение сред Реян Даскалов и останалите му съотборници Андраде овладя в пеналтерията и потърси десния ъгъл на вратата, само че удари страничния дирек. В 59-ата Васил Панайотов имаше опция да вкара втория си гол в срещата, само че фронталният му изстрел от петнайсетина метра попадна право у Джони Пласид.
В 62-рата минута Пабло Гарсия насочи добре топката от директен свободен удар, само че тя срещна страничната греда. В 75-ата минута Царско село понижи резултата. Балтанов получи топката пред наказателното поле и с акуратен изстрел съумя да вкара за 3:2. В 86-ата минута Панайотис Лука нахлу в наказателното поле и от близка отдалеченост шутира, само че Георги Георгиев мазета. Топката доближи до Емануил Манев, който изравни на празна врата.
Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Даниел Димов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Мартин Дичев (70-Стефан Станчев), Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Леандро Андраде (82-Велислав Василев), Файсел Касми (71-Павел Георгиев), Илиан Илиев (64-Родриго Вилела), Зе Гомеш (82-Исмаил Иса)
Източник: fakti.bg