Черно море II победи Спартак II с 2:1 във варненското

...

Черно море взе варненското дерби на дубълите

Черно море II победи Спартак II с 2:1 във варненското дерби на дублиращите тимове. Двубоят е от седмия кръг на Североизточната Трета лига. „ Моряците “ имаха превес през по-голямата част от срещата. Стана борба по-целия терен с голови положения и пред двете порти.
 Напрежение във Варна! Полицай е в болница след дербито сред Черно море и Спартак в Трета лига Напрежение във Варна! Полицай е в болница след дербито сред Черно море и Спартак в Трета лига
Черно море излезе напред в резултата в средата на първото полувреме с попадението на Марин Петков. Съперникът имаше две благоприятни условия да осъществя, само че ги пропиля. Алекс Фернандес повиши на 2:0 в 60-ата минута. След това съотборниците му бяха покрай трето попадение, само че то остана мираж в последна сметка. Георги Бабалиев върна интригата – 2:1, четвърт част преди края.
 Димитър Трендафилов: Варненското дерби е специфичен мач Димитър Трендафилов: Варненското дерби е специфичен мач
„ Соколите “ обаче не съумяха да се доберат най-малко до равенството.