Черно море и Берое се изправят днес от 21,00 часа

...

Берое ще удържа четвъртото място на Тича

Черно море и Берое се изправят през днешния ден от 21,00 часа на стадион “Тича” във Варна в пряк конфликт за четвъртото място в Първа лига. В момента позицията се заема от Берое, който има 54 точки, до момента в който варненци са пети с 51. В предходния кръг заралии отстъпиха в гостуването на ЦСКА-София с 0:1, до момента в който “моряците” завоюваха със същия резултат вкъщи против Ботев Пд. Двубоят ще бъде управителен от Георги Кабаков от Пловдив. Треньорът на Черно море Илиан Илиев няма да разчита в този мач на Цветомир Панов и Георги Божилов, които са с травми. В групата за дуела попаднаха Жоаким Балми и Стефан Станчев, чието наказване изтече. Колегата му Александър Томаш няма да разчита на санкции Яя Меледжи, чийто сезон завърши два кръга преди края, откакто получи деветия си жълт картон на “Българска армия”. Аут от сметките на Томаш е и Карлос Охене, който беше опериран от херния. Така паралелно до Цветков и Желев в средата на терена се чака да играе Иван Минчев. Целта на заралии е да удържат четвъртата позиция, на която треньорът Томаш гледа като на шампионска купа, както стана ясно от думите му след загубата от ЦСКА-София. Историята е на страната на Берое при гостуванията на Черно море, като заралии нямат загуба в последните си три гостувания на “моряците”.
Вероятни сформира:

Черно море: Китанов, Костадинов, Генев, Енчев, Станчев, Витанов, Панайотов, Андраде, Илиев, Минчев, Жоржиньо.

Берое: Перниш, Василев, Баранов, Алкан, Бандаловски, Желев, Цветков, Бриджидо, Еуженио, Минчев, Камбуров.