Черно море“ допусна загуба в първата си контрола от зимната

...

„Черно море“ загуби първата си контрола от зимната подготовка

„ Черно море “ позволи загуба в първата си контрола от зимната подготовка.

„ Моряците “ отстъпиха с 0:2 на Фарул Констанца в мач, игран въз основата в Овидиу, оповестиха от клуба.

Варненци стояха добре през целия дуел, само че позволиха два нелепи гола за две минути през втората част.

Черно море започва по-добре срещата и до 5-ата минута съумя да сътвори две следващи рискове пред вратата на домакините. Първо Ники Златев проби отляво, напредна към пенала и стреля, само че вратарят избави. Веднага по-късно Мартин Милушев насочи удар от границата на наказателното поле, само че още веднъж стражът на Фарул се намеси уместно.

В 11-ата минута “моряците ” изпуснаха 100-процентова обстановка. Алекс Фернандес сложи началото на страхотна контраофанзива. Намери Сула, който се освободи и пусна към Милушев, който напредна самичък против вратаря и подаде на Атанас Илиев в наказателното поле, а стражът на Черно море на празна врата прати топката над напречната греда.

До 30-ата минута „ моряците “ диктуваха темпото на терена, само че по този начин и не успяваха да завършат уместно своите офанзиви. В 40-ата минута домакините сътвориха добра контраофанзива, която приключи с удар по диагонала, само че в навън.

Край на първото полувреме.

Начало на второ полувреме.

Девен промени в състава на Черно море на почивката. В игра се появиха – Християн Славков, Мартин Дичев, Влатка Дробаров, Васил Панайотов, Мишаел Алвес, Велислав Василев, Берк Бейхан, Едгар Пашеко и Исмаил Иса. Единствените, които останаха в игра от първото полувреме, са Виктор Попов и Росен Стефанов.

56-ата минута Фарул откри резлутата. Мартин Дичев фаулира футболист на домакините на границата на наказателното поле, а при осъществяването на пряк-свободен удар на Луис Мунтеано осъществя за 1:0. Преди да влети в мрежата топката се отклони в стената и излъга вратаря Християн Славков. Само две минути по-късно Фарул означи страховит гол от 30 метра посредством Дамиен Дусаут за 2:0.

В 78-ата минута Росен Стефанов и Виктор Попов отстъпиха местата си на младите Георги Венциславов и Борис Стойков.

В последните 10 минути на срещата домакините сътвориха няколко положителни обстановки, приключили с удари, които обаче не затрудниха Славков.