Черно море 1 : 0 Пирин 7′ Курьор стреля опасно,

Черно море - Пирин, 1:0, ранен шок за гостите

Пирин
 7′
Курьор стреля рисково, стражът на Пирин обаче се намеси ловко.
3′
Евгений Сердюк осъществя хубав гол за домакините в 3-ата минута. Отлично осъществяване на централния нападател, който открадна топка по крилото, надигра двама бранители на гостите и вкара с мощен шут.
1′
Старт на срещата.
Състав 25. Иван Дюлгеров - ВРАТАР 21. Янко Георгиев - ВРАТАР 3. Живко Атанасов 38. Александър Дюлгеров - КАПИТАН 15. Петар Босанчич 73. Венцислав Бенгюзов 6. Виктор Попов 26. Иван Тасев 32. Мартин Дичев 25. Илиан Костов 71. Васил Панайотов - КАПИТАН 23. Казуки Такахаши 7. Матеус 18. Мартин Смоленски 19. Матиас Курьор 10. Славчо Шоколаров 20. Мади Кета 29. Станислав Костов 8. Мазир Сула 45. Христофор Хубчев 9. Евгений Сердюк 19. Вячеслав Велев Треньор Илиан Илиев Пламен Николов Резерви 22. Георги Георгиев 12. Максим Ковальов - ВРАТАР 11. Алекс Фернандес 77. Васил Христов 39. Николай Златев 20. Даниел Иванов 4. Росен Стефанов 8. Емил Янчев 77. Стефан Велев 7. Китан Василев 31. Закария 2. Юки Айзо 10. Велислав Василев 6. Юлиян Попев
Черно море приема Пирин (Благоевград) в първи дуел от шестия кръг на efbet Лига. Мачът е през днешния ден от 18:30 часа на стадион " Тича " във Варна.

" Моряците " заемат петото място във краткотрайното класиране с актив от 9 точки, като са на три пункта зад водача Локомотив (Пловдив).
 Илиян Илиев дефинира групата на Черно море за гостуването на Пирин

Вижте групата на " моряците "

В последния си домашен мач Черно море надигра Славия с 1:0.

Пирин пък е с мач повече в своя актив, защото до тук не бе част от някой от отсрочените разногласия. Въпреки това, " орлетата " имат единствено две точки в своя актив.