Черна гора и България играят при 1:0 в ключов сблъсък

...

НА ЖИВО: Черна гора 1:0 България

Черна гора и България играят при 1:0 в основен конфликт от квалификациите за UEFA EURO 2024. Капитанът на домакините Сгефан Савич изведе домакините напред в резултата в добавеното време на първата част.

Двубоят от Група „ G “ на Градския стадион в Подгорица стартира с минута безмълвие в памет на жертвите от опустошителното земетресение в Мароко.

В началните минути домакините бяха по-активни и играта се водеше най-вече в нашата половина, само че до съществени рискове пред Иван Дюлгеров не се стигна. Първото слизане на " лъвовете " към вратата на черногорците в 5-ата минута приключи с центриране на Виктор Попов, което не затрудни някогашния пазач на Левски Милан Миятович.  Три минути по-късно Андрия Вукчевич центрира отляво, а Никола Кръстович надскочи Кристиан Димитров и стреля с глава. За наш шанс обаче ударът не беше прецизен и топката излезе в навън. Секунди по-късно Адам марушич надигра Виктор Попов на фланга, само че центрирането му по земя не откри никой от неговите съотборници.

Страхотен късмет изпусна България в 19-ата минута, откакто Кирил Десподов майсторски с пета изведе Лукас Петков зад защитата на противника. Той шутира без закъснение, само че ударът му избит от Миятович в корнер. В 24-ата минута пробив на Георги Русев бе спрян много грубо от Игор Вуячич, който справедливо получи първия жълт картон в мача. Секунди по-късно пък домакините направиха насилствена промяна - Никола Шипчич напусна контузен, а на негово място влезе Жарко Томашевич. Три минути преди почивката със ужасно избавяне блесна Иван Дюлгеров. Кръстович с остроумен пас изведе Бакич очи в очи с българския вратар, който обаче бързо съкрати дистанцията и не разреши топката да мине зад тила му. Домакините имаха искания за дузпа за нарушаване на Дюлгеров против Бакич, само че след преразглеждане с ВАР реферът даде знак играта да продължи.

В първата от дабовените три минути на първото полувреме Черна гора стигна до гол. След центриране от корнер Кристиан Димитров бе надскочен от резервата Жарко Томашевич, само че ударът му с глава бе избит от Дюлгеров. Опитният капитан Стефан Савич обаче не сгреши при добавката и въпреки че нашият вратар докосна топката, тя се спря в мрежата - 1:0.

LIVE  |  ЧЕРНА ГОРА - БЪЛГАРИЯ 1:0

Градски стадион в Подгорица

Съдия Ханс Осмерс (Германия)

Черна гора: 1. Милан Миятович, 5. Игор Вуячич, 15. Стефан Савич-к, 22. Никола Шипчич (25 - 6. Жарко Томашевич), 23. Адам Марушич, 8. Марко Янкович, 20. Стефан Лончар, 19. Марко Бакич, 2. Андрия Вукчевич, 11. Никола Кръстович, 21. Урош Джурджевич

Резерви: 12. Даниел Петкович, 13. Милош Драгойевич, 3. Ристо Радунович, 4. Марко Вукчевич, 6. Жарко Томашевич, 7. Дритон Камай, 9. Стефан Мугоша, 10. Стеван Йоветич, 14. Милош Раичкович, 16. Владимир Йовович, 17. Виктор Джуканович, 18. Небойча Косович

Селекционер Миодраг Радулович

България: 25. Иван Дюлгеров, 3. Димо Кръстев, 5. Кристиан Димитров, 6. Валентин Антов, 14. Патрик-Габриел Галчев, 20. Виктор Попов, 4. Илия Груев, 8. Андриан Краев, 19. Лукас Петков, 11. Кирил Десподов-к, 10. Георги Русев

Резерви: 1. Даниел Наумов, 12. Димитър Митов, 2. Иван Турицов, 7. Доминик Янков, 9. Спас Делев, 13. Йоан Стоянов, 15. Симеон Петров, 16. Преслав Боруков, 17. Иван Йорданов, 18. Ивайло Чочев, 21. Алекс Петков, 22. Илиан Илиев