Челси записа първата си победа във Висшата лига. Сините от

...

Пет гола на Кероу роуд и първа победа за Лампард във Висшата лига

Челси записа първата си победа във Висшата лига. " Сините " от Лондон надвиха като посетител над Норич с 3:2.

Резултатът беше открит още в 3-ата минута от Тами Ейбрахам, останал самичък против вратаря 21-годишният нападател откри резултата на " Кероу роуд ".
 Снимка 439840
Източник:

Радостта на Челси обаче не продължи дълго, откакто Тод Кантуел изравни три минути по-късно. Кантуел получи подаване от Пуки, който доста добре се измъкна от отбраната на " сините ", и вкара топката сред краката на Кепа Арисабалага.
 Снимка 439841
Източник:

В 17-ата минута Пулишич изведе доста добре Маунт, който напредна и се разписа във втори следващ мач - 1:2.

В 31-вата минута Пуки се отличи и с попадение. Той бе изведен от Буендия, а Курт Зума бе много по-бавен от него и топката влетя за повторно в мрежата на Арисабалага.

В 69-ата минута Тами Ейбрахам получи положително извеждащо подаване от Ковачич, който прекара топката сред краката на защитник на Норич. Тим Крул не съумя да се намеси уместно и Челси още веднъж поведе в резултата.
 Снимка 439843
Източник:

В 78-ата минута Зума означи четвърти гол за Челси, само че Мартин Аткинсън анулира попадението поради нарушаване на Оливие Жиру против стража на Норич Крул.

Норич: Крул, Аарънс, Годфри, Ханли, Люис, Трибул, Лайтнер, Стиперман, Кантуел, Буендия, Пуки

Челси: Арисабалага, Емерсон, Кристенсен, Зума, Аспиликуета, Жоржиньо, Ковачич, Баркли, Маунт, Пулишич, Ейбрахам