Челси вече има аванс от три точки на върха във

...

"Челси" увеличи преднината си след домакински издънки на "Ливърпул" и "Сити"

" Челси " към този момент има задатък от три точки на върха във Висшата лига след домашен издънки на " Ливърпул " и " Манчестър Сити ".

" Сините " победиха с 3:0 " Нюкасъл ", като прецизен на два пъти за лондончани бе Рийс Джеймс в 65-ата и 77-ата минута. Жоржиньо вкара дузпа за крайния резултат в 81-ата минута.

Междувременно ърсисайдци изпуснаха преднина от два гола и в последна сметка приключиха 2:2 против " Брайтън ". " Кристъл Палас " пък шокира " жителите ", печелейки с 2:0 на " Етихад ".
Снимка: Reuters
Гол на Заха в 6-ата минута даде летящ старт на " орлите " от Лондон. В добавеното време на първата част Аймерик Лапорт получи червен картон като финален в отбраната при нарушаване против Заха.

През втората част гол на Габриел Жезус бе анулиран с ВАР, а численото преимущество на Палас даде резултат в 88-ата минута, когато Галахър бе прецизен след асистенция на Заха за 2:0.

На " Анфийлд " всичко изглеждаше съвършено за хората на Юрген Клоп след голове на Джордан Хендерсън в 4-ата и Садио Мане в 24-ата минути.
През втората част обаче " чайките " демонстрираха, че въобще не са за подценяване. в 41-ата минута Енок Муепу понижи резултата, прехвърляйки Алисон с удар от далечна отдалеченост, а Леандро Тросар изравни в 65-ата минута.

Така " Челси " към този момент води с 25 точки, пред " Ливърпул " с 22, а трети " Манчестър Сити " с 20.
Източник: btvnovinite.bg