Челси успя да победи с 2:1 Уест Хем, като заслугата

...

Резерви спасиха Челси, Вила спря Манчестър Сити

Челси съумя да победи с 2:1 Уест Хем, като заслугата беше на две запаси. Първо Бен Чилуел изравни 15 минути преди края, а в 88-ата асистира на друга запаса – Кай Хаверц – за 2:1.

. Уест Хем поведе в резултата в 62-ата минута с гол на Михаил Антонио. След безредие в наказателното поле на Челси той осъществя от близко за 1:0. Бен Чилуел се появи в игра в 72-ата минута и промени нещата. Той изравни в 76-ата минута след отлична солова акция.

Максуел Корне удари гредата в 88-ата минута, а секунди по-късно Челси реализира цялостен поврат – Чилуел центрира, а Кай Хаверц простреля Фабиански. Уест Хем изравни в 90-ата минута, когато Максуел Корне прати топката във вратата на Едуар Менди. Реферът Анди Мадли обаче употребява ВАР и не зачете попадението поради нарушаване на Боуен против Менди.
Холанд този път не донесе победа на Сити
В късния мач в събота Астън Вила спря Манчестър Сити след 1:1 в Бирмингам. вкара за 0:1 в 50-ата минута, а Лиън Бейли изравни за Вила в 74-ата. Попадението на Холанд е десето за него в шест мача във Висшата лига. Така той изравни върха на Мик Куин от декември 1992 година След гола Холанд имаше още два точни удара, избавени от Емилиано Мартинес. Кевин Де Бройне, асистирал за попадението, пък удари греда.

Хосеп Гуардиола употребява единствено две запаси – Аке и Марез. Марез имаше опция да вкара втори гол при 1:1, само че я пропусна. Вила обаче вкара втори гол в края посредством Филипе Коутиньо. Но пък реферът го анулира поради засада.

Ремито на Сити значи, че Арсенал ще остане водач без значение какво направи във визитата си на Манчестър Юнайтед в неделя.
Източник: flashnews.bg