Челси спечели убедително с 4:1 като гост срещу Бърнли в

...

Челси обърна Бърнли и го разби като гост

Челси завоюва безапелационно с 4:1 като посетител против Бърнли в дуел от осмия кръг в шампионата на Англия.  Уилсън Одобер след четвърт час игра с удар в десния ъгъл даде задатък в интерес на " виненочервените ", само че автогол след рикошет в Амен Ал Дахил изравни резултата в интерес на столичани.

Четири минути след почивката Витиньо извърши нарушаване в наказателното поле на домакините и Кол Палмър осъществя отсъдената дузпа в интерес на Челси. Конър Галахър асистира за Рахим Стърлинг, който се разписа в 65-ата минута за 3:1.

Десет минути по-късно Палмър подаде за Никълъс Джаксън и той оформи крайното 4:1 в интерес на лондончани, които се намират на 10-то място с 11 точки след третата си поредна победа. Бърнли има единствено 4 пункта в зоната на изпадащите във Висшата лига.