Челси спечели с 2:1 при визитата си на Лестър в

...

Челси надви като гост "лисиците" за трета поредна победа

Челси завоюва с 2:1 при визитата си на Лестър в борбата на първенците от последните два сезона в британската Висша лига и записа трета поредна победа този сезон.

Лондончани имаха съществено преимущество по повод притежаване на топката през първата част, само че не сътвориха доста положения. Новото им попълнение от това лято Алваро Мората (41) въпреки всичко откри резултата, разписвайки се с глава след центриране на Аспиликуета.

Малко след почивката Н'Голо Канте (50) удвои преднината на гостите с отдалечен удар. Джейми Варди (62-дузпа) върна очакванията на „ лисиците ”, разписвайки се от жялата точка, откакто самичък създаде 11-метров углавен удар. Нападателят бе повален от вратаря Тибо Куртоа за присъждане на дузпата.

До края на мача домакините пробваха всичко по силите си да стигнат и до точката, само че нямаше сили да изравни резултата. Най-доброто състояние имаше Варди в добавеното време, само че той не съумя да се разпише за повторно.

Челси има към този момент 9 точки в актива си и заема трета позиция, а Лестър е 17-и единствено с 3 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА - ТУК!

Източник: blitz.bg