Челси спечели с 1:0 директната битка с Уест Хам и

...

Челси се възползва от грешката на Ливърпул и спечели директната битка с Уест Хам

Челси завоюва с 1:0 директната борба с Уест Хам и направи сериозна поръчка за четвъртото място в Премиър лийг, възползвайки се оптимално от неверната стъпка на Ливърпул по-рано през днешния ден. Тимът на Томас Тухел към този момент има три точки задатък пред " чуковете " и четири пред мърсисайдци, като до края на сезона трите тима имат по пет мача за шампионата. " Сините " изиграха мощно първо полувреме и поведоха с гол на Тимо Вернер две минута преди почивката. През втората част Уест Хам опита да обърне развоя, само че още веднъж Челси имаше по-добрите положения. Девет минути преди края селекцията на Дейвид Мойс остана с човек по-малко, откакто Фабиан Балбуена получи пряк червен картон. Така " сините " реализираха доста значим триумф преди гостуването на Реал Мадрид от полуфиналите на ШЛ. За Уест Хам пък това бе второ следващо проваляне.
Снимка: БГНЕС  Челси се възползва от грешката на Ливърпул и завоюва директната борба с Уест Хам
Уест Хам бе без санкции защитник Крейг Доусън, а Бен Джонсън седна на пейката. Фабиан Балбуена и Райън Фредерикс стартираха вместо тях.

Томас Тухел направи цели шест промени спрямо равенството с Брайтън през седмицата. Менди, Тиаго Силва, Бен Чилуел, Сесар Аспиликуета, Н'Голо Канте и Тимо Вернер започнаха.

Челси пое контрола през цялото време и имаше голямо преимущество във владеенето на топката. Още в четвъртата минута Маунт откри Вернер към точката за дузпата, само че ударът на германеца мина над напречната греда. В десетата самият Маунт се освободи добре от Сучек и стреля, само че Фабински избави. Малко по-късно стражът на " чуковете " отрази и прецизен шут на Пулишич, в който обаче липсваше.
Челси владееше топката в близо 80% от времето до 30-ата минута, а Уест Хам се защитаваше и правеше плахи опити за контраатаки, като разчиташе и на статични положения. Именно при едно такова в 37-ата минута Аспиликуета за малко не си означи автогол в опита да почисти топката, която докосна и ръката му. Ситуацията бе прегледана и от ВАР, само че дузпа не бе отсъдена, защото ръката на бранителя бе до тялото му.

В последните 15-ина минути на първата част Уест Хам заигра много по-добре и доста по-често дейностите се развиваха в половината на сините. Точно в този миг обаче Челси нанесе своя удар. Вернер се пребори доста добре за топката с Огбона, след което пусна към Пулишич, който продължи към Чилуел. Английският национал центрира по земя в наказателното поле, а Вернер засече от няколко метра, поставяйки завършек на головата си суша. Това е първи гол за него от 15 февруари.

В 55-ата минута Маунт насочи страховит изстрел от 25 метра. Фабиански мазета, а Вернер направи добавка, само че не съумя да откри опразнената врата, пращайки топката настрана от далечната греда. Двата тима обаче си размениха функциите от първото полувреме и при започване на втората част Уест Хам атакуваше, а Челси чакаше шансове за контраофанзива.
Менди направи две спасявания, които бяха лесни за него, а в 60-ата минута удар на Лингард от границата на наказателното поле, профуча настрана от далечната греда.

В 63-тата минута Фабиански още веднъж мазета прекрасен изстрел от далечна отдалеченост на Маунт. Челси поизнеса играта в тези минути и малко по-късно стражът на " чуковете " за следващ път трябваше да се намесва ослепително, като този път мазета мощен удар в близкия ъгъл, насочен от Вернер.

Девет минути преди края Балбуена получи пряк червен картон, откакто при единоборство с Чилуел първо почисти топката, само че по-късно неприятно влезе с бутоните в крайници на противника. ВАР посъветва Крис Кавана да изгледа повтаряне на монитора, след което основният рефер взе своето решение. С човек по-малко Уест Хам не съумя да наложи сериозен напън. В добавеното време Тами Ейбрахам пропусна сериозна опция.
Източник: fakti.bg