Челси разгроми Барнзли с 6:0 и се класира за осминафинал

...

Челси писа отличен на Барнзли в експериментален мач за Лампард

Челси разгроми Барнзли с 6:0 и се класира за осминафинал за Купата на Лигата на Англия. Следващият противник на " сините " от Лондон ще бъде от столицата и ще излезе от отсрочения от ковид дуел сред Лейтън Ориент и Тотнъм.

Скъпото попълнение на Челси Кай Хаверц означи хетрик. Неговите попадения паднаха в 28-ата, 55-ата и 65-ата минута. Тами Ейбрахам откри в 19-ата минута, Рос Баркли вкара за 3:0 в 49-та минута. Крайното 6:0 оформи Оливие Жиру в 83а-ата минута.

Мачът беше доста отворен и двата тима създаваха състояние след състояние. Резервният вратар на Челси Кабайеро направи девет спасявания. Двубоят умерено можеше да приключи 11:3. Франк Лампард непрекъснато експериментираше и би трябвало да е останал удовлетворен от положителната подготовка, която организира.
 Арсенал победи като посетител Лестър в мач за Купата на Лигата

Автогол на Фукс и късно попадение на Нкетия донесоха успеха на лондончани

В другите два мача паднаха общо 14 гола. Флийтууд Таун съумя да върне две попадения на Евертън за 2:3, само че по-късно отстъпи с 2:5. Моркомб беше победен от Нюкясъл с 0:7.