Челси разби Рен с 3:0 в мач от група Е

...

Челси разби Рен, Севиля обърна Краснодар с човек по-малко

Челси разруши Рен с 3:0 в мач от група " Е " на Шампионската лига. Два гола за триумфа вкара Тимо Вернер (10,42) от дузпи. Едно попадение добави Тами Ейбрахам (50). Френският отбор приключи мача с човек по-малко, откакто Далберт бе изпъден в 40-ата минута.

В 10-ата минута Вернер нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Далберт. " Сините " получиха дузпа, а германецът откри резултата.

В 42-ата минута домакините удвоиха. Ейбрахам стреля от границата на наказателното поле, топката срещна ръката на Далберт и Челси получи втора дузпа. Бразилският бранител на Рен бе изпъден. Вернер застана зад топката и вкара за 2:0.

Крайният резултат оформи Ейбрахам в 50-ата минута.
 Борусия (Дортмунд) отхвърли Брюж за едно полувреме

" Жълто-черните " с класическа победа

В другия мач от групата Севиля победи мъчно Краснодар с 3:2. " Биковете " поведоха небрежно с 2:0 през първото полувреме. Първо Магомед-Шапи Сюлейманов извърши съвършено директен свободен удар и откри резултата в 17-ата минута.

Четири минути по-късно съветският отбор поведе с 2:0. Точен бе Маркус Берг от дузпа. Севиля се върна в мача в 42-ата минута, когато Иван Ракитич засече с глава центриране на Жоан Жордан и вкара за 1:2.
 Снимка 503861
Източник:

В добавеното време на срещата Хесус Навас бе изпъден. Въпреки че бе с човек по-малко през второто полувреме андалуският отбор диктуваше събитията на терена. В 69-ата минута Юсеф Ен Несири се възползва от неточност в отбраната и изравни. Три минути по-късно още веднъж той вкара за крайното 3:2.

Във краткотрайното класиране Челси и Севиля имат по 7 точки, до момента в който Рен и Краснодар по една.