Челси победи с 3:2 в последния двубой от 28-я кръг

...

Челси се доближи на точка от Нюкасъл след 3:2

Челси победи с 3:2 в последния дуел от 28-я кръг във Висшата лига. Така сините се приближиха на точка от свраките в класирането. Нюкасъл има 40 точки, лондончани са с 39, само че и мач по-малко. Седмият Уест Хем, който е на последното място, което обезпечава присъединяване в Европа, има 43 точки.

Челси откри още в шестата минута посредством Джаксън, който беше изведен от Палмър. Джаксън се разписа във втори следващ дуел на отбора си.

В самия крана първото полувреме Исак направи 1:1.. Палмър в 57-ата и резервата Мудрик в 76-ата обаче направиха 3:1 за отбора на Маурисио Почетино. Палмър се разписа в пети следващ домашен мач, в който стартира титуляр. Мудрик пък взе топката от съотборника си Конър Галахърм преди да излъже отбраната на свраките.

В края Джейкъб Мърфи върна още един гол за северняците, само че те нямаха сили и време за повече. Така Челси записа 11-ата си победа през сезона.
Източник: flashnews.bg