Челси победи с 2:0 пред собствена публика Тотнъм в двубой

...

Челси надигра Тотнъм във Висшата лига

Челси победи с 2:0 пред лична аудитория Тотнъм в дуел от британската Висша лига.

В 24-ата минута Трево Чалоба даде задатък за " сините " след удар с глава при центриране от фаул на Конър Галахър.

Осем минути по-късно Коул Палмър пропусна да осъществя втори гол за домакините, до момента в който Педро Поро не можа да изравни, стреляйки неопределено шест минути преди почивката.

В 72-ата минута удар на Палмър от фаул срещна напречната греда, а при добавката Никълъс Джаксън оформи крайното 2:0 в интерес на Челси.

" Шпорите " имат единствено един триумф против градския си противник на " Стамфорд Бридж " в последните си 34 гостувания в Западен Лондон.

" Сините " са на осма позиция във Висшата лига с 51 точки, до момента в който Тотнъм е на пето място досега с 60 пункта.