Челси победи Нюкасъл в последния сблъсък от 24-ия кръг на

...

Челси прати Ливърпул на 6-ата позиция след победа над Нюкасъл

Челси победи Нюкасъл в последния конфликт от 24-ия кръг на Висшата лига.

Срещата завърши при резултат 2:0, като бе решена още през първите 45 минути.

Точни за спечелилите бяха Оливие Жиру и Тимо Вернер. Те се разписаха единствено в границите на 8 игрови минути - сред 31-ата и 39-ата.
 Хаким Зиеш желае да напусне Челси

Не се усеща благополучен на " Стамфорд Бридж "

Домакините не можеха да разчитат на контузените Хаверц и Тиаго Силва, до момента в който за гостите навън бе контузеният Хендрик.

Лондончани се намират във чудесна форма, откакто в последните си шест дуела те записаха пет победи и едно тъждество.

Преди броени дни те реализираха най-малък триумф с 1:0 като посетители на Барнзли, а в последния си турнирен мач завоюваха с 2:1 гостуването си на Шефилд Юнайтед.
 Уест Хем с чиста победа над Шефилд Юнайтед, изпревари Ливърпул

3:0 за " чуковете "

Всичко в мача през днешния ден бе решено малко след половин час игра.

Първо Вернер проби на скорост в полето на противника и центрира, получи се безредие, след което Жиру прати топката в мрежата с компактен удар и лек рикошет.
 Снимка 518757
Източник:

По-рано пък устата на Вернер беше разрушена от бранител, а футболистът на Челси даже не получи фаул в своя изгода.

Самият той пък се разписа за първи път от доста време насам, поставяйки завършек на головата си суша с попадение в 39-ата минута на дуела.
 Снимка 518756
Източник:

Центриране в наказателното поле откри Рюдигер, който не съумя да играе по най-хубавия метод, Вернер стреля мощно, кълбото мина голлинията и попадна в задачата. Ситуацията беше прегледана и чрез системата ВАР, заради подозрения за игра с ръка на Жиру. Повторенията демонстрираха, че такава няма и голът е постоянен.

Нова смяна в резултата нямаше и по този начин Челси събра актив от 42 точки, с които се изравнява с постигналия триумф против последния тим в класирането малко по-рано Уест Хем, пращайки Ливърпул едвам на 6-ата позиция в таблицата.
 Тухел: Не чета нищо за себе си, нито в положителни, нито в неприятни времена

" Мога да пребивавам и без телефона си "

Гостите се намират над чертата, на 17-то място, с актив от двадесет и пет точки.

Челси завоюва с 2:0 и първия двубой сред двата тима през сезона.