челси победи Норич с 3:1 на "Кероу Роуд" в среща

...

Прагматичен Челси не даде особен шанс на Норич

челси победи Норич с 3:1 на "Кероу Роуд " в среща от 30-ия кръг на британската Висша лига. Първото попадение за "сините " означи Трево Чалоба в 3-ата минута, а Мейсън Маунт удвои 10 по-късно. Звездата на домакините Теему Пуки понижи в средата на второто полувреме от дузпа, преди Хаверц в самия завършек на срещата да оформи резултата.

Преди да са минали 180 секунди от срещата, Трево Чалоба се извиси над всички след корнер и с глава матира Тим Крул.

Десетина минути след началото на срещата Крул задържа Норич в срещата, отразявайки прекрасен удар на Хаверц, който сигурно щеше да се трансформира в гол.

Минута по-късно обаче амнистия нямаше - Маунт се освободи добре от бранител на домакините и с мощен удар удвои.

В идващите минути натискът на Челси утихна, а домакините насочиха единствения си прецизен изстрел през първата част, само че Менди бе на мястото си. В 38-ата минута Ковачич не опитва отдалечен изстрел, за негово злощастие минал около десния непряк дирек на домакинската врата.

Малко преди да измине час игра, звездата на домакините Теему Пуки едав не порази вратата на Менди от единствено няколко метра. Финландецът обаче овладя неприятно получената топка и не можа да нанесе изстрел.

Осем минути по-късно финландският нападател опита да понижи, само че блестяща интервенция на сенегалския пазач го лиши от попадение.

Преди рисковия удар на Пуки, топката се отклони в ръката на Чалоба и реферът Аткинсън бе привикан на ВАР, след който отсъди 11-метров углавен удар, който нападателят осъществя.

Малко след попадението за 1:2 Менди отрази удар с глава на Маклийн.

Няколко минути преди края на срещата паралелен на голлинията пас едвам не бе засечен от Вернер и Хаверц. Пет минути пред края, с първото си допиране влезлият като запаса Лукаку едвам не направи 1:3.

FT / Норич - Челси 1:3

0:1 Трево Чалоба 3`

0:2 Мейсън Маунт 13`

1:2 Теему Пуки 69` (д)

1:3 Кай Хаверц 90`

Норич: Тим Крул, Кристоф Цимерман, Гран Ханли, Озан Кабак, Макс Аарънс, Матиас Норман, Кени Маклийн, Пиер Лийс Мелоу, Брандън Уилямс, Джош Сарджънт, Теему Пуки

Мениджър: Дийн Смит