Челси победи Мидълзбро с категоричното 6:1 в мача-реванш от полуфиналите

...

Челси отвя Мидълзбро и чака на финала на Карабао Къп победителя от двойката Ливърпул - Фулъм

Челси победи Мидълзбро с безапелационното 6:1 в мача-реванш от полуфиналите на шампионата за Купата на лигата, игран на стадион " Стамфорд Бридж ". Преди две седмици втородивизионния тим завоюва с 1:0 като хазаин.

Джонатан Хоусън си вкара автогол. Енцо Фернандес удвои, а Аксел Дисаси оформи класиката. Коул Палмър повиши на 4:0 малко преди края на първото полувреме.

През втората част паднаха още три гола, като за " сините " още веднъж се разписа Палмър, както и Нони Мадуеке. Почетен гол за Боро в края на мача вкара Морган Роджърс.

По този метод Челси се класира за огромния край на " Уембли " след общ резултат 6:2. В сряда Ливърпул и Фулъм ще дефинират противника на " сините ".