Челси победи Лестър с 2:1 и направи сериозна крачка към

...

Челси удари Лестър и направи сериозна крачка към класиране в Шампионската лига

Челси победи Лестър с 2:1 и направи сериозна крачка към класиране в Шампионската лига през идващия сезон. Срещата бе от предпоследния кръг на Висшата лига. Точни за " сините " бяха Антонио Рюдигер и Жоржиньо от дузпа, а за " лисиците " се разписа Келечи Ихеаначо.

Така лондончани взеха непълен реванш за загубата във финала за ФА Къп.
Снимка: БГНЕС  Челси удари Лестър и направи сериозна крачка към класиране в Шампионската лига (ВИДЕО)
Челси събра 67 точки след днешната победа и излезе на трето място във краткотрайното класиране. Лестър е с точка по-малко. " Лисиците " може да бъдат застигнати от Ливърпул, който играе на следващия ден против Бърнли.

В 18-ата минута Вернер падна в наказателното поле, откакто Тилеманс, който опита да почисти топката, изрита крайници му откъм гърба. Незнайно за какво обаче Майк Дийн даде нарушаване в интерес на Лестър, а ВАР не алармира за негова неточност.

В 21-ата минута Вернер прати топката във вратата, само че попадението вярно беше анулирано поради засада.
В 34-ата минута ВАР анулира нов гол на Вернер. Германецът стреля с глава, топката срещна ръката му и влезе във вратата.

В самото начало на втората част Челси най-накрая съумя да вземе задатък. Чилуел центрира от корнер, топката се отклони от главата на Варди, след което Рюдигер бе изтърван на далечната греда и с коляно засече топката във врата на Шмайхел.
В 65-ата минута Фофана фаулира Вернер, а ВАР сподели, че нарушаването е в наказателното поле. Жоржиньо се разписа от дузпата за 2:0.

Лестър върна един гол в 76-ата минута след нигерийска композиция. Ндиди откри Ихеаначо, който се разписа за 2:1.

Източник: fakti.bg