Челси отнесе Мидълзбро с 6:1 във втория полуфинал от Карабао

...

Челси смаза Боро за финал за Карабао Къп

Челси отнесе Мидълзбро с 6:1 във втория полуфинал от Карабао Къп. Сините се класираха за финала с общ резултат от двата мача 6:2. Битката за трофея е на „ Уембли “ на 25 февруари. Тимът на Маурисио Почетино чака Ливърпул или Фулъм, които играят на „ Крейвън Котидж “ през днешния ден след.

Челси реши всичко в дуела с Боро още през първото полувреме. Джони Хаусън си вкара автогол още в 15-ата минута, Енцо Фернандес повиши на 2:0 в 29-ата. Аксел Дисаси и Коул Палмър доведоха нещата до 4:0 на почивката.

След нея Палмър се разписа още един път, а Нони Мадуека повиши на 6:0. Две минути преди края Роджърс вкара гол, с цел да зарадва почитателите на Боро на „ Стамфорд Бридж “.

За Почетино имаше и друга вест – завръщането на Бен Чилуел. Той стартира като титуляр след пауза от 118 дни.
Източник: flashnews.bg